www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2022, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ Evropy

Posledním závodem mistrovství Evropy bude RallyRACC Catalunya-Costa Daurada

1. srpna 2022 • 12:30

Po vyřazení Maďarska ze strany FIA se nový promotér mistrovství Evropy, společnost WRC Promoter GmbH, pokoušel sehnat náhradní závěrečný podnik šampionátu. To se mu ani po dlouhých měsících nepodařilo a tak přichází se záchrannou variantou v podobě 'světové' RallyRACC Catalunya-Costa Daurada.

Erik Cais - Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R5 MkII) - Rally Catalunya 2021

Když byl vloni v prosinci zveřejněn kalendář ME, u kolonky posledního závodu chyběla destinace. Maďarská Rally Hungary totiž dostala po opakovaných bezpečnostních problémech červenou kartu od FIA a tudíž musela být vyřazena. Novému promotérovi se do zveřejnění kalendáře nepodařilo najít náhradní podnik, a tak byl zveřejněný bez něj.

Co bylo ale překvapivější, nedařilo se najít náhradní podnik ani v následujících měsících. Dlouhou dobu byl největším favoritem Kypr, na přelomu prázdnin bylo téměř jisté zařazení rumunské asfaltové soutěže v Kluži. Nakonec žádné jednání s pořadateli nedopadlo, padla i poslední záchrana v podobě soutěže ve Francii.

Protože v rámci smluv potřebuje promotér uskutečnit osm závodů, rozhodl se uchýlit k úhybnému kroku. Posledním závodem mistrovství Evropy tak bude RallyRACC Catalunya-Costa Daurada, která se pojede zároveň se soutěží mistrovství světa. Mělo by se jet na stejných tratích, ale dle předpisů pro ME a na rozdíl od světového pole jen v pátek a sobotu.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist