www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. března 2023, Svátek má Světlana, zítra Radek

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR v rally 2022

Květen 2023 = 50. ročník Rallye Český Krumlov

25. ledna 2023 • 09:00

Kalendář se nám překlopil do nového roku, a to vždy značí nové výzvy, ale i nová výročí. A právě velmi významné jubileum čeká oblíbenou Rallye Český Krumlov, která pojede o víkendu 19. a 20. května 2023 svůj již 50. ročník. V jeho rámci se chystá bohatý doprovodný program, který začal už prezentací na nedávné rakouské Jänner rallye ve Freistadtu.

Rallye Český Krumlov 2023

„Chystáme určitá příjemná překvapení pro diváky i mnohé novinky v rámci tratí. Věřím, že fanoušci nebudou litovat, pokud se v květnu za námi na 50. Rallye Český Krumlov vydají,“ říká k tomu hlavní pořadatel soutěže Pavel Kacerovský. Veškeré informace o soutěži začnou být již brzy průběžně zveřejňovány na oficiálních webových stránkách www.rallyekrumlov.cz.

Další kulatiny, které Jihočeši letos oslavují, jsou 60. narozeniny Petra Grosse, jenž je už mnoho let s jejich soutěží těsně spjat. I proto se tento dlouholetý vynikající spolujezdec objevil na stánku českokrumlovských pořadatelů v Messehalle ve Freistadtu, a to nedlouho před vyhlášením vítězů Jänner rallye. Petr Gross byl přivítán potleskem mnoha fanoušků a poté obdarován věrným modelem jednoho z vozů, ve kterých slavil velké úspěchy – modelem Škody Octavia Kit Car. Předání se osobně účastnili jak autor modelu Jan Kopeček, tak i organizační tým Rallye Český Krumlov.

Jänner rallye byla pro pořadatele českokrumlovských motoristických akcí důležitá i z jiných důvodů. Jednak se na ní významně organizačně podíleli, navíc je tento podnik součástí společného příhraničního projektu, nesoucího letos název Inotech electronic Regional Rallye Cup (rallyekrumlov.cz/rck2023/soutezici/rrc2023). Jeho účastníci sčítají body nasbírané v Rakousku a poté právě při jarní Rallye Český Krumlov, pro niž bývají zahraniční závodníci pravidelným a velmi vítaným zpestřením startovního pole. Tentokrát se ve Freistadtu v rámci tohoto hodnocení nejvíce dařilo Martinu Fischerlehnerovi, v kategorii 2WD Michaelu Franzovi.

Karel Špaček
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist