Dnes je 20. dubna 2018, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Premiéra Volkswagenu Polo R5 na Rallye Deutschland nebude

foto

18. dubna 2018 • 14:00

Původně očekávaná a ohlášená premiéra nové zbraně automobilky Volkswagen v kategorii R5 na domácí Rallye Deutschland se neuskuteční. Kvůli zpoždění ve vývoji se homologace oficiálně odkládá na podzim.

příspěvků: 1 celý článek »

Fotogalerie z Tour de Corse od André Lavadinha

foto

13. dubna 2018 • 19:30

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračovalo jedním z mála plně asfaltových závodů, Tour de Corse. Na francouzský ostrov ve Středozemním moři se vydal i náš stálý redakční spolupracovník André Lavadinho, jehož snímky si dnes můžete vychutnat.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Sébastien Ogier vyhrál také Tour de Corse

foto

8. dubna 2018 • 15:00

Francouzský pilot Sébastien Ogier vyhrál podruhé v kariéře Korsickou rallye a zvýšil náskok v čele mistrovství světa, v němž útočí na šestý titul za sebou. Jan Kopecký dojel osmý, čímž vyrovnal svůj nejlepší výsledek za posledních deset let, a ovládl kategorii WRC2.

Toyota Gazoo Racing se připravuje na korsický asfalt

foto

6. dubna 2018 • 07:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing čekají zakroucené korsické cesty v rámci čtvrtého kola světového rallyového šampionátu FIA 2018. Klasická soutěž Tour de Corse je první letošní akcí pořádanou čistě na asfaltu, nicméně jezdci Jari-Matti Latvala, Ott Tänak a Esapekka Lappi si již ověřili schopnosti vozů Toyota Yaris WRC na částečně zledovatělých cestách během Rallye Monte-Carlo, kde tým oslavil hned dvě pódiová umístění.

Změna předpisů v MS ohledně Power stage

foto

4. dubna 2018 • 13:00

Sébastien Ogier byl na Rally Sweden prvním jezdcem, který využil dlouhodobě známé díry v předpisech a záměrně odstartoval do Power stage později, aby měl lepší podmínky na trati. Obdobně se zachovali další jezdci na nedávné rally v Mexiku a tak se mezinárodní automobilová federace FIA rozhodla zasáhnout.

Seznam přihlášených posádek na Rally Argentina

foto

4. dubna 2018 • 09:00

Přestože již koncem tohoto týdne startuje Tour de Corse, my se dnes podíváme blíže na následující podnik mistrovství světa. Na konci dubna se totiž posádky vydají do Jižní Ameriky, kde se zúčastní Rally Argentina. A právě její organizátoři dnes zveřejnili seznam přihlášených posádek.

Kopecký s Veibym jsou skvěle připraveni na 10 000 zatáček

foto

29. března 2018 • 15:00

Vůbec poprvé v letošní sezóně mistrovství světa budou ve Francouzské rally na Korsice (5.–8. dubna 2018) tovární posádky Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) a Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) bojovat výhradně na asfaltovém povrchu.

Seznam přihlášených posádek na Tour de Corse

foto

28. března 2018 • 14:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích bude již koncem příštího týdne pokračovat jedním z mála plně asfaltových podniků v kalendáři, Tour de Corse. Kdo všechno se vydá na start této legendární soutěže na francouzském ostrově si můžete prohlédnout v přiloženém seznamu přihlášených posádek.

Fotogalerie z Rally Guanajuato México od André Lavadinha

foto

15. března 2018 • 11:00

Třetím podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích byla Rally Guanajuato México. Obdobně jako předchozí dva závody, i Mexiko bylo specifickým závodem, hlavně kvůli vysokým nadmořským výškám. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

Čistá série pro Yaris na závěr Mexické rallye

foto

13. března 2018 • 13:00

Pro soutěžní tým Toyota Gazoo Racing nakonec náročná Rallye Mexiko skončila úspěšně třemi vítězstvími ve všech třech rychlostních zkouškách posledního dne. Jari-Matti Latvala zaznamenal první nejrychlejší čas a zajistil si celkově osmé místo, Ott Tänak k tomu přidal dvě další vítězství, včetně závěrečné Power Stage s bonusem pěti bodů.

SOUHRN: Sébastien Ogier vyhrál Rally Guanajuato México

foto

13. března 2018 • 11:00

Francouzský multišampion Sébastien Ogier zvítězil na Rally Guanajuato México, přestože startoval v první etapě jako druhý a měl tak nevýhodu v čištění tratě. Tímto prvenstvím se dostal zpět do čela šampionátu. I když nakonec přišel o čtyři body za powerstage kvůli penalizaci za poražený retardér.

Tým Toyota Gazoo Racing ladí na mexické vedro a šotolinu

foto

6. března 2018 • 08:00

Na soutěžní tým Toyota Gazoo Racing už čeká Rallye Mexiko, které se jede 8. až 11. března, a jde o první kolo letošní sezóny pořádané na šotolině. Tým doufá, že se v jednom z nejnáročnějších letošních podniků pochlubí pokrokem, kterého s vozy Toyota Yaris WRC dosáhl.

Za obhajobou titulu vykročil Tidemand druhým místem na domácí půdě

foto

23. února 2018 • 11:00

Na Švédské rally, která byla druhým podnikem FIA Mistrovství světa v rally 2018, prokázaly vozy Škoda Fabia R5 znovu své kvality. V konečném hodnocení kategorie WRC2 figurovaly v první pětce celkem čtyři vozy z Mladé Boleslavi a velmi podobná byla situace také ve ve třídě RC2, v níž byly klasifikovány i vozy nebojující o body do WRC2 a kde se mezi prvními šesti v cíli umístilo pět speciálů Fabia R5.

Seznam přihlášených posádek na Rally Guanajuato Mexico

foto

22. února 2018 • 20:00

S velkým zpožděním byl dnes zveřejněn seznam přihlášených posádek na třetí podnik letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Guanajuato México, který se pojede tradičně na začátku března. A bohužel, jako již tradičně tento seznam obsahuje malý počet posádek, konkrétně 31 posádek, z toho jen 25 s vozy podle homologace FIA.

Fotogalerie z Rally Sweden od André Lavadinha

foto

21. února 2018 • 08:00

Letošní ročník Rally Sweden se nesl ve znamení téměř ideálních zimních podmínek. Posádky sváděly na zrádných zasněžených a zledovatělých rychlostních zkouškách v okolí Karlstadu zajímavé souboje. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.