www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. ledna 2018, Svátek má Ilona, zítra Běla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Seznam přihlášených posádek na Rally Sweden

foto

20. ledna 2018 • 09:00

Celkem 67 posádek můžeme nalézt na finálním seznamu přihlášených posádek na druhý díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Sweden. Jediný sněhový závod v kalendáři se opět uskuteční v polovině února na tradičních rychlostních zkouškách, tentokráte bez české účasti.

žádný příspěvek celý článek »

Druhá sezóna Toyoty Yaris WRC začíná v Monte Carlu

foto

19. ledna 2018 • 15:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT (World Rally Team) zahájí svoji druhou sezónu ve světovém rallyovém šampionátu FIA (WRC) na Rallye Monte-Carlo (v termínu 25. - 28. ledna), kde nasadí svoji novou jezdeckou sestavu a vylepšený vůz Toyota Yaris WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Tři posádky týmu Škoda Motorsport na Rallye Monte Carlo

foto

19. ledna 2018 • 10:20

Nadcházející Rallye Monte Carlo (25.-28. 1. 2018) se zúčastní tři posádky týmu Škoda Motorsport, které budou řídit vozy Škoda Fabia R5. Mistr České republiky Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) budou se svým vozem Škoda Fabia R5 v barvách české vlajky, oslavující 100leté výročí založení Československa, bojovat o vítězství.

žádný příspěvek celý článek »

Pierre Budar jmenován ředitelem týmu Citroën Racing

foto

18. ledna 2018 • 08:00

Pierre Budar nahradí ve funkci Yves Mattona, který inicioval návrat značky Citroën do šampionátu WRC a nyní byl jmenován ředitelem rallye komise ve FIA. Cílem týmu Citroën Racing pod vedením Pierre Budara bude navázat na slavná vítězství Citroënu, který získal 8 titulů mistra světa v rallye, 3 tituly mistra světa ve WTCC a čtyřikrát zvítězil v rallye Paříž-Dakar.

žádný příspěvek celý článek »

Yves Matton novým šéfem rally komise ve FIA

foto

15. ledna 2018 • 14:15

Aktuální šéf továrního týmu Citroën Yves Matton byl dnes jmenován předsedou rally komise při mezinárodní automobilové federaci FIA. Do své pozice nastoupí 7. února 2018 a ve funkci nahradí Fina Jarmo Mahonena, který ukončil své účinkování na konci sezóny 2017.

příspěvků: 1 celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rallye Monte Carlo

foto

12. ledna 2018 • 12:00

Dnes organizátoři zahajovacího podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rallye Monte Carlo, konečně odtajnili seznam přihlášených posádek, který obsahuje dvanáct vozů WRC a pouhých šest posádek v rámci WRC2. Na startu bude i jediná česká posádka Kopecký-Dresler.

žádný příspěvek celý článek »

Přímé přenosy ze všech zkoušek v mistrovství světa

foto

11. ledna 2018 • 16:00

Promotér mistrovství světa v automobilových soutěžích na dnešní výstavě Autosport International ve Velké Británii potvrdil, že v nadcházející sezóně budou na internetu přímé přenosy ze všech rychlostních zkoušek.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing představila Yaris WRC v provedení 2018

foto

11. ledna 2018 • 14:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT (World Rally Team) na přehlídce Autosport International v Birminghamu zahájil letošní působení ve světovém rallyovém šampionátu a slavnostně odhalil nejnovější verzi svého speciálu Toyota Yaris WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Bryan Bouffier se třetí tovární Fiestou WRC na Monte a Korsice

foto

8. ledna 2018 • 16:40

Francouzský jezdec Bryan Bouffier se představí na Rallye Monte Carlo a na Tour de Corse za volantem třetího továrního speciálu týmu M-Sport Ford World Rally Team. Budou to jeho první starty s nejnovější specifikací vozu Ford Fiesta WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Teemu Suninen pojede v MS 8x se třetí Fiestou WRC

foto

5. ledna 2018 • 16:00

Jeden z talentovaných mladíků současného soutěžáckého nebe Teemu Suninen bude startovat v letošní sezóně se třetím vozem Ford Fiesta WRC britské stáje M-Sport Ford World Rally Team.

žádný příspěvek celý článek »

Citroën nominoval piloty pro sezónu 2018

foto

26. prosince 2017 • 13:00

Jedním z hlavních cílů, které stojí před Citroën Total Abu Dhabi WRT v sezoně 2018, je dosáhnout jubilejního stého vítězství v některé rally World Rally Chamiponship. K této metě chybí pouhá dvě prvenství, a tak tým myslí ještě výš, na překonání této hranice zejména díky osobě Krise Meeka, který je schopný vítězit na všech druzích povrchu.

žádný příspěvek celý článek »

toplist