www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. října 2018, Svátek má Michaela, zítra Vendelín

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Tým Toyota Gazoo Racing představuje složení sestavy WRC pro sezónu 2019

foto

17. října 2018 • 15:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT oznamuje složení jezdecké sestavy pro sezónu 2019 světového rallyového šampionátu FIA, kdy opět do všech podniků nasadí trojici vozů Toyota Yaris WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Zveřejněn kalendář mistrovství světa pro rok 2019

foto

17. října 2018 • 14:00

V minulých dnech byl na zasedání mezinárodní automobilove federace FIA schválen kalendář mistrovství světa v automobilových soutěžích na sezónu 2019. Nakonec bude obsahovat 13 podniků, v kalendáři zůstala Korsika i Německo, naopak postoupilo jen Chile, když Černý Petr zůstal Japonsku.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Catalunya

foto

17. října 2018 • 13:30

Již koncem příštího týdne se uskuteční poslední evropský závod mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Catalunya. Na soutěž, která se již tradičně pořádá na obou površích, se letos přihlásilo skutečně zajímavé pole, jak ostatně můžete posoudit ze zveřejněného seznamu přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Wales Rally GB od André Lavadinha

foto

9. října 2018 • 20:00

O uplynulém víkendu pokračovalo mistrovství světa ve Velké Británii. Letošní ročník Wales Rally GB byl hodně napínavý a po celý víkend bylo co sledovat. Do velšských lesů se vydal i náš stálý redakční spolupracovník André Lavadinho, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Druhé a třetí místo pro tým Toyota Gazoo Racing

foto

9. října 2018 • 09:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT si ve velšské RAC Rallye dojel pro dvojí pódiové umístění, čímž opět zvýšil svůj náskok v bodování mistrovství světa továrních týmů. Jde o čtvrtý podnik v řadě, kdy vozy Toyota Yaris WRC dojely mezi třemi nejlepšími. Jari-Matti Latvala se v posledním dni zapojil do boje o vítězství v rallye, avšak nakonec skončil na druhém místě. Zatímco Esapekka Lappi dojel celkově jako třetí.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Sébastien Ogier vyhrál Wales Rally GB

foto

7. října 2018 • 18:00

Krátce po oznámení posezónního návratu do továrního týmu Citroën dokázal Sébastien Ogier zvítězit ve Wales Rally GB a vrátit se tak do souboje o titul mistra světa. Rozhodně to však neměl jednoduché.

žádný příspěvek celý článek »

Shakedown na Wales Rally GB vyhrál Teemu Suninen

foto

4. října 2018 • 14:00

Finský jezdec M-Sportu Teemu Suninen vyhrál dnešní shakedown na nadcházející díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Wales Rally GB. Dvěma nejžhavějším kandidátům na titul se příliš nedařilo, Thierry Neuville zajel šestý čas, Ott Tänak byl z jezdců WRC nejpomalejší, když si připsal i havárii.

žádný příspěvek celý článek »

Mistr světa Tidemand bude bojovat o vítězství s mladým pilotem Škoda Rovanperou

foto

4. října 2018 • 10:00

Úřadující mistři světa v kategorii WRC 2 Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) týmu Škoda mají za cíl zopakovat na Britské rallye ve Walesu (4. 10.–7. 10. 2018) své loňské vítězství.

žádný příspěvek celý článek »

Sébastien Ogier se v roce 2019 vrací do Citroënu

foto

30. září 2018 • 20:00

Francouzský jezdec Sébastien Ogier nebude v příští sezóně pokračovat v barvách M-Sport World Rally Teamu, ale přestupuje do Citroënu, tedy do stáje, která jej pro automobilové soutěže vychovala a přivedla až na vrchol do soutěží mistrovství světa.

žádný příspěvek celý článek »

Ole Christian Veiby opouští Škoda Motorsport

foto

30. září 2018 • 14:00

Škoda Motorsport zažívá svoji nejúspěšnější sezónu ve své historii. Na aktuálně poslední Turecké rallye česká automobilka vybojovala svůj čtvrtý týmový mistrovský titul v řadě, tentokrát tři soutěže před koncem sezóny (podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA). Přípravy na další sezónu již začaly. V letošním roce opustí tovární tým Škoda Motorsport mladá posádka Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Wales Rally GB

foto

30. září 2018 • 12:00

Již jen několik dní zbývá do startu dalšího podniku letošního seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, Wales Rally GB. I tentokráte se do Velké Británie vydá početné a kvalitativně hodnotné startovní pole, jak ostatně můžete posoudit z přiloženého seznamu přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Turkey vyhrál Ott Tänak

foto

16. září 2018 • 16:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích se vrací po několika letech do Turecka. Letošní ročník Rally Turkey se koná v oblasti Marmaris na extrémně rozbitých šotolinových tratích. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Shakedown na Rally Turkey vyhrál Thierry Neuville

foto

13. září 2018 • 14:00

Thierry Neuville vyhrál dnešní shakedown na Rally Turkey, která se do kalendáře soutěží mistrovství světa v automobilových soutěžích vrátila po několika letech. Velkým tématem nejen dnešního shakedownu byla extrémně rozbitá trať, která dávala zabrat jak samotným vozům, tak i pneumatikám.

žádný příspěvek celý článek »

Prvním potvrzeným jezdcem Volkswagenu Polo Gti R5 je Eric Camilli

foto

11. září 2018 • 18:00

Volkswagen Motorsport konečně potvrdil jméno prvního jezdce, který se na konci října při Rally Catalunya představí za volantem při premiéře nového soutěžního nářadí Volkswagen Golf Gti R5. Stane se jím dosavadní jezdec M-Sportu a v letošní sezóně nepříliš úspěšný Eric Camilli.

žádný příspěvek celý článek »

Kopecký a Tidemand se v přímém souboji utkají o titul WRC 2

foto

7. září 2018 • 10:22

Posádky Škoda v letošní sezóně jasně dominují kategorii WRC 2 mistrovství světa. Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) jsou se čtyřmi vítězstvími ve vedení průběžného pořadí a mají sedmibodový náskok na své týmové kolegy Pontuse Tidemanda a Jonase Anderssona (S/S), kteří vyhráli tři soutěže a jednu dokončili na druhém místě. V nadcházející Turecké rallye – Rally Turkey Marmaris (13.–16. 9. 2018) – budou obě tovární posádky vůbec poprvé v roce 2018 stát proti sobě v přímém souboji.

žádný příspěvek celý článek »

toplist