www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 13. srpna 2020, Svátek má Alena, zítra Alan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství Evropy 2019

Jan Talaš v Evropě začal sbírat zkušenosti

foto

26. prosince 2019 • 14:00

Klatovský Honza Talaš má za sebou premiérovou sezónu na evropském rally kolbišti. Do sezóny startoval bez vysokých cílů a prvotní byl sběr poznatků. Nejenom o závodech v Evropě je následující rozhovor.

žádný příspěvek celý článek »

Chris Ingram: Jakákoliv nehoda by znamenala konec kariéry

foto

18. prosince 2019 • 13:00

Mladý britský jezdec Chris Ingram letos v evropském šampionátu předvedl neuvěřitelný souboj – nejen se svými soupeři, ale také s napjatým rozpočtem a obrovským tlakem. Chvílemi to vypadalo beznadějně, ale nakonec všechny překážky překonal a v Maďarsku s vozem Škoda Fabia R5 vybojoval mistrovský titul. V rozhovoru se s námi podělil o dojmy z letošní nervy drásající sezóny i o své plány pro příští rok.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Hungary od Svena Kolluse

foto

10. prosince 2019 • 15:00

V okolí Nyíregyházy a slavné vinařské oblasti Tokaj se uskutečnil poslední díl letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích. Průběh extrémním počasím provázené Rally Hungary si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Svena Kolluse.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Hungary od Daniela Fessla

foto

29. listopadu 2019 • 08:00

V okolí Nyíregyházy a slavné vinařské oblasti Tokaj se uskutečnil poslední díl letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích. Průběh extrémním počasím provázené Rally Hungary si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Daniela Fessla.

žádný příspěvek celý článek »

Erik Cais prvním vicemistrem Evropy ERC3

foto

20. listopadu 2019 • 10:00

Česká posádka Erik Cais – Jindřiška Žáková se postarala o obrovský úspěch týmu Orsák Rallysport na mezinárodním poli. S Fordem Fiesta R2T korunovali na závěrečné Rally Hungary svoji premiérovou sezonu v mistrovství Evropy vítězstvím v kategorii dvoukolek ERC3. V konečném hodnocení obsadili skvělou druhou příčku a výraznou měrou přispěli k titulu českého národního týmu ACCR Czech Rally Teamu.

žádný příspěvek celý článek »

Mareš v Maďarsku nedojel, ale v ERC skončil čtvrtý

foto

16. listopadu 2019 • 14:00

Na závěrečném podniku FIA ERC v Maďarsku startovala také posádka ACCR Czech Rally Teamu ve složení Filip Mareš a Jan Hloušek. Tentokrát se Filip Mareš představil s novou evolucí vozu Škoda Fabia R5 a i když do cíle nakonec nedojel, znovu ukázal svoji rychlost.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Hungary vyhrál Turán, mistrem Evropy je Ingram

foto

11. listopadu 2019 • 15:00

Závěrečným podnikem letošního mistrovství Evropy byla premiérově Rally Hungary. za extrémně náročných povětrnostních podmínek vyhrál domácí Frigyes Turán, souboj o titul rozhodla až poslední rychlostní zkouška, po které byl korunován titulem Chris Ingram.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Cyprus Rally od Svena Kolluse

foto

27. října 2019 • 13:00

Doposud posledním odjetým závodem ME byla koncem září Cyprus Rally. Přestože se vrátila na pomalejší tratě známé z dob MS, cesty nakonec nebyly tak rozbité a většina aut přežila celou soutěž. Její průběh si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Svena Kolluse.

žádný příspěvek celý článek »

Erik Cais si dojel potřetí pro stříbro

foto

10. října 2019 • 10:00

Předposlední soutěž seriálu mistrovství Evropy se odehrávala na středomořském ostrově Kypr. Za krásného slunečného počasí se posádky potýkaly s rozbitou šotolinovou tratí plnou kamení. Česká posádka Erik Cais - Jindřiška Žáková dojela s Fordem Fiesta R2T týmu Orsák Rallysport stejně jako při obou předchozích startech v Římě a na Barumce druhá v kategorii ERC3.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Cyprus Rally vyhrál Al-Attiyah, Ingram upevnil vedení (UPDATE 23:00)

foto

29. září 2019 • 19:30

Předposlední zastávkou letošního mistrovství Evropy byl středomořský Kypr, který tradičně nabídl náročné šotolinové tratě v hornaté krajině. Pořadatelé navíc letos oprášili technické úseky známé z mistrovství světa deset let zpátky, přesto však letošní Cyprus Rally pověsti „trhacího“ závodu tak úplně nedostála. Její průběh byl klidný a očekávaných defektů do sportovní stránky zasáhlo jen minimum.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally di Roma Capitale od Svena Kolluse

foto

4. srpna 2019 • 14:00

Mistrovství Evropy v automobilových soutěžích pokračovalo v polovině července v Itálii na asfaltové Rally di Roma Capitale. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Svena Kolluse.

žádný příspěvek celý článek »

Cais v Itálii poprvé na bedně

foto

1. srpna 2019 • 14:00

V okolí italské metropole se odehrávala předposlední soutěž mistrovství Evropy v kategorii ERC3 Junior. Posádka Erik Cais – Jindřiška Žáková startovala s novým Fordem Fiesta R2T týmu Orsáka Rallysport poprvé na asfaltové trati a dokázala v nabité konkurenci vybojovat druhou příčku.

žádný příspěvek celý článek »

Výsledky Rally di Roma Capitale

foto

21. července 2019 • 04:00

Po dvou rychlých šotolinových soutěžích pokračuje mistrovství Evropy v automobilových soutěžích na asfaltovém povrchu. Tentokráte se posádky vydávají do Itálie na Rally di Roma Capitale. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally di Roma Capitale

foto

12. července 2019 • 15:00

Po dvou rychlých šotolinových soutěžích se mistrovství Evropy v automobilových soutěžích přesouvá zpět na asfaltový povrch. Organizátoři Rally di Roma Capitale, která bude mít opět centrum soutěže ve Fiuggi, zveřejnili seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Poland od Marka Pléhy

foto

11. července 2019 • 15:00

Mistrovství Evropy v automobilových soutěžích pokračovalo na konci června na rychlých šotolinových tratích v okolí Mazurských jezer při Rally Poland. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Marka Pléhy.

žádný příspěvek celý článek »

toplist