www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. prosince 2020, Svátek má Svatoslav, zítra Barbora

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série

Adam Březík znovu za volantem R5

foto

26. října 2020 • 08:00

Naposledy usedl Adam Březík do kokpitu závodního vozu při loňském Mikuláš Rally ve Slušovicích. Letos se mladý jezdec poprvé na start postavil jako předjezdec na Rally Kroměříž. Poté následoval start na letošním posledním podniku jednodenních závodů – Futures Contproduct Rally Morava.

žádný příspěvek celý článek »

První sezona Daniela Poláška v Opel Adam Cupu

foto

23. října 2020 • 12:00

Jednadvacetiletý jezdec ze Zlína v letošní neúplné sezoně přesedl z Hondy Civic do vozu Opel Adam Cup. Stalo se tak po nepříjemné havárii, kterou posádka Polášek – Pohlídalová zaznamenala na Rally Bohemia. S novým vozem Daniel zajížděl hned od prvního závodu skvělé časy. Na rally Vyškov smíšená dvojice dokázala zvítězit v celkovém hodnocení cupu.

žádný příspěvek celý článek »

Rozčarování Lukáše Nekvapila po letošní sezóně

foto

21. října 2020 • 14:00

Pro Lukáše Nekvapila byla loňská sezóna velmi úspěšná a s velkou chutí a odhodláním chtěl vstoupit i do té letošní. Jenže jak už všichni víme, nejprve vir a pak „vrchnost“ si s našimi koníčky pořádně pohrály. A když už to šlo, tak to prostě nešlo.

žádný příspěvek celý článek »

Petr Gargulák v Jeseníkách stříbrný

foto

17. října 2020 • 13:00

Pouze s jedním vozem vyrazil v sobotu 10. října do Šternberku slušovický tým Minařík Racing. Do Peugeotu 208 R2 usedla dvojice Petr Gargulák se spolujezdcem Karlem Voltnerem. Petr Gargulák na Rally Jeseníky startoval naposled před pěti lety, kdy ještě s Hondou Civic zvítězil ve třídě 15.

žádný příspěvek celý článek »

Vladimír Příborský jun.: Závodit s Felicií bylo vždy mým snem

foto

16. října 2020 • 14:00

Šestatřicetiletý jezdec závodí s vozem Škoda Felicia již čtvrtou sezonu. Na sedadlo spolujezdce usedá jeho otec Vladimír Příborský sen. Rodinná posádka se v loňské sezoně umístila na 2. místě v celkovém hodnocení třídy 14. V letošním roce se kluci postavili na start závodu v Příbrami, kde bohužel službu vypověděla poloosa. Naopak v Pačejově se dvojice radovala z vítězství ve třídě 7.

žádný příspěvek celý článek »

Morava: Předpoklady se naplnily, zvítězil Filip Ocelka

foto

13. října 2020 • 20:00

Rally Morava, čtvrté klání Čermák a Hrachovec ADAM Cupu 2020, nabídlo dramatickou zápletku. V duelu o vítězství i napínavý souboj o třetí příčku, ve kterém byli 'namočeni' hned tři jezdci. Nakonec si prvenství vybojovali Filip Ocelka s Jaroslavem Blažkem, když pouhou sekundu zaostal Jaroslav Petráš.

žádný příspěvek celý článek »

Úspěch 'Spišiakov' ve Šternberku

foto

13. října 2020 • 19:55

Ešte pred ohláseným dvojtýždňovým uzatvorením všetkých športových podujatí v Českej republike stihli u našich západných susedov odjazdiť automobilovú súťaž Rally Morava 2020.

žádný příspěvek celý článek »

Závěr sezóny bez vsetínského sprintu

foto

13. října 2020 • 16:55

Vyhlášený nouzový stav a s tím související epidemiologická a hygienická opatření donutily pořadatelský tým Autoklubu Vsetín – město v AČR k nepopulárnímu rozhodnutí. Rentor racing – Partr Rally Vsetín, která měla být posledním závodem Liqui Moly Rallysprint Série a Poháru 2+ a předposlední soutěží MČR v rally historiků, se 24. října 2020 neuskuteční.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Morava - V okolí Šternberku se znovu dařilo Odložilíkovi

foto

11. října 2020 • 18:40

Roman Odložilík s Martinem Turečkem se stal absolutním vítězem letošní Futures Contproduct Rally Morava 2020, čímž navázal na své předchozí tři triumfy z okolí Šternberka. O 2.2 sekundy za nimi skončili Adam Březík s Markem Omelkou, další dvě vteřiny zpět nakonec doplnili stupně vítězů Petr Semerád s Jiřím Hovorkou.

žádný příspěvek celý článek »

Do Rally Morava odstartuje 88 soutěžících

foto

9. října 2020 • 22:15

Startovní listina čtvrtého závodu Liqui Moly Rallysprint Série a Autoklub Poháru 2+ - Futures Contproduct Rally Morava 2020 - čítá 88 startujících. V sobotu 10. října 2020 se vydají vstříc šesti rychlostním zkouškám v podhůří Jeseníků.

žádný příspěvek celý článek »

Pořadatelé Rally Morava apelují na fanoušky rally

foto

9. října 2020 • 16:15

Víkendová Futures Contproduct Rally Morava 2020, která proběhne 10. října 2020 na Šternbersku, je sportovním podnikem bez diváků. V souladu s hygienickými a epidemiologickými opatřeními Ministerstva zdravotnictví se automobilová soutěž Futures Contproduct Rally Morava bude muset obejít bez přítomnosti fanoušků rallysportu a diváků.

žádný příspěvek celý článek »

Vsetínský sprint s novým partnerem a názvem

foto

8. října 2020 • 10:00

Závěrečný podnik Liqui Moly Rallysprint Série a Poháru 2+ a předposlední závod Mistrovství ČR v rally historických automobilů se odjede pod názvem Rentor racing – Partr Rally Vsetín. Vsetínská soutěže, kterou pořádá Autoklub Vsetín – město v AČR, je naplánována na víkend 23. – 24. října 2020.

žádný příspěvek celý článek »

Spišiaci odjíždí na Moravu

foto

8. října 2020 • 08:00

Na rozdiel od Slovenska, aj napriek ťažkým okolnostiam, v Českej republike šport nezomrel. Nečudo teda, že stále viac súťažných posádok sa potom obzerá po príležitosti športovať v zahraničí. Príkladom v tomto smere je rozhodne mladý spišskonovoveský tím LS Racing.

žádný příspěvek celý článek »

Na Moravu s novým spolujezdcem

foto

7. října 2020 • 19:30

Bratislavský tím Glortex Racing sa krátko po Pačejove znova vracia za české hranice. Tentoraz ostane len na Morave, no na sedadle spolujazdca sa vedľa Romana Popoviča posadí nový co-pilot.

žádný příspěvek celý článek »

Morava Šternberk: Čeká nás v Adam Cupu další bitva?

foto

7. října 2020 • 19:20

Dvě předchozí klání Adam Cupu v podhůří Jeseníků dopadla vždy podobně. Odstup vítěze a druhého v pořadí nebyl nijak zásadní. V roce 2015 necelých devět vteřin, v sezoně 2018 rozhodovalo dokonce pouhých sedm desetin.

žádný příspěvek celý článek »

toplist