www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. listopadu 2021, Svátek má Ondřej, zítra Iva

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství Evropy

Konec éry mistrovství Evropy pod křídly Eurosportu

foto

26. listopadu 2021 • 11:00

Víkendová Rally Islas Canarias byla historicky poslední soutěží mistrovství Evropy pod křídly Eurosportu. Po devíti letech končí éra promotérství této satelitní televize v evropském šampionátu a po patnácti letech v rallysportu jako takovém.

příspěvků: 1 celý článek »

SOUHRN: Rally Islas Canarias vyhrál Lukyanuk, vícemistrem po tuhém boji Llarena

foto

25. listopadu 2021 • 15:00

Posledním závodem mistrovství Evropy bude již podruhé za sebou Rally Islas Canarias, která se i letos jede v netradičním listopadovém termínu na španělském ostrově Gran Canaria. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

I po ukončení spolupráce Jindřiška zůstane navždy v našich srdcích

foto

24. listopadu 2021 • 16:00

Maďarská Rally Hungary ukončila tříletou spolupráci úspěšné posádky Erik Cais – Jindřiška Žáková. Absolvovali spolu 33 soutěží po celé Evropě, při kterých prožili vše, co královna motoristického sportu nabízí. Vítězství na domácím Rallysprintu Kopná nebo v polském Řešově, skvělý bronz ve WRC2 při premiéře v seriálu mistrovství světa na Katalánské rally, ale i kotrmelce v Lotyšsku nebo sportovní tragédii na závěrečné rychlostní zkoušce letošní Barum rally.

příspěvků: 1 celý článek »

Tři velké závody ve čtyřech týdnech

foto

24. listopadu 2021 • 08:00

V závěru sezony čekala tým Orsák Rallysport ta největší logistická a sportovní výzva. Erik Cais startoval s vozem Ford Fiesta Rally2 během čtyř týdnů na třech významných soutěžích. V polovině října debutoval ve světové sérii WRC na Katalánské rally ve Španělsku, o necelý týden později pokračoval v Maďarsku v evropském seriálu ERC a náročný trojboj uzavíral na šotolinové Lausitz rally.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Islas Canarias

foto

10. listopadu 2021 • 08:00

Posledním závodem mistrovství Evropy bude již podruhé za sebou Rally Islas Canarias, která se i letos jede v netradičním listopadovém termínu na španělském ostrově Gran Canaria. Organizátoři v těchto dnech zveřejnili seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Hungary od Toma Buyse

foto

29. října 2021 • 08:00

Po dvou šotolinových soutěžích se mistrovství Evropy vrátilo zpět na asfaltový povrch, když se posádky vydaly do vinařské oblasti kolem Tokaje, kde se uskutečnil další ročník Rally Hungary. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Toma Buyse.

žádný příspěvek celý článek »

SOURHN: Na Rally Hungary nejrychlejší Nikolay Gryazin, vítězem Ostberg

foto

27. října 2021 • 01:00

Nikolay Gryazin s Konstantinem Aleksandrovem byli nejrychlejší posádkou letošní Rally Hungary a na cílové rampě zaslouženě slavili prvenství na předposledním závodě letošního mistrovství Evropy. Po následném zásahu sportovních komisařů se vítězem závodu stal Mads Østberg.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Hungary

foto

11. října 2021 • 18:00

Předposledním dílem letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích bude o třetím říjnovém víkendu Rally Hungary, která opět najde zázemí ve městě Nyíregyháza. Organizátoři soutěže dnes zveřejnili seznam přihlášených posádek, které se vydají do oblasti proslulé tokajským vínem.

žádný příspěvek celý článek »

Daniel Polášek: Seriál ERC je obrovská zkušenost

foto

11. října 2021 • 16:00

Premiérovou sezónu v seriálu ERC zakončil na Barum Czech Rally Daniel Polášek. Zlínský jezdec se v Maďarsku ani na Kanárských ostrovech už neobjeví, přednost dostanou starty na dvou německých závodech.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally Serras de Fafe e Felgueiras vyhrál Andreas Mikkelsen

foto

6. října 2021 • 18:00

Pouhé dva týdny po závodech na Azorských ostrovech pokračuje mistrovství Evropy opětovně v Portugalsku a to na Rally Serras de Fafe e Felgueiras. Soutěž, která se jela v rámci ME premiérově v loňské covidové sezóně, se vrací na tradiční šotolinový povrch. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Portugalská mise Erika Caise

foto

6. října 2021 • 14:00

Po sérii asfaltových soutěží čekaly na posádku Yacco ACCR týmu Erik Cais – Jindřiška Žáková v rámci seriálu ERC v rychlém sledu dvě šotolinové rally na západní výspě Evropy. Tou první byla Rally Azores uprostřed Atlantiku a druhou portugalská Rally Serras de Fafe.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Serras de Fafe e Felgueiras

foto

23. září 2021 • 19:00

Jen dva týdny po Azorských ostrovech bude mistrovství Evropy pokračovat na šotolinových tratích v Portugalsku, kde se uskuteční z jara odložená Rally Serras de Fafe e Felgueiras. Po loňském vydařeném asfaltovém experimentu se pořadatelé vrací na šotolinový povrch. Startovní pole bude zhruba obdobné tomu, co bylo na Azorech, jen ostrovany nahradí piloti z kontinentálního Portugalska.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Andreas Mikkelsen vyhrál ikonickou Azores Rallye

foto

20. září 2021 • 18:00

Norský jezdec Andreas Mikkelsen s novým britským spolujezdcem Elliottem Edmondsonem vyhrál ikonickou Azores Rallye a navýšil své vedení v mistrovství Evropy. Jeho největší soupeř Alexey Lukyanuk opět nedojel a výrazně ztratil šance na obhajobu titulu.

žádný příspěvek celý článek »

Caisovo velké římské finále

foto

3. srpna 2021 • 12:00

Posádka Yacco ACCR týmu Erik Cais – Jindřiška Žáková se s vozem Ford Fiesta Rally2 týmu Orsák Rallysport probojovala do první desítky i na třetí soutěži mistrovství Evropy ERC v Itálii. Po problémech s diferenciálem během první etapy situace příliš nadějně nevypadala a česká posádka startovala do dalšího dne až z hloubi první dvacítky.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vítězem Rally di Roma Capitale se stal Giandomenico Basso

foto

31. července 2021 • 20:00

Italští jezdci opanovali letošní ročník Rally di Roma Capitale, třetího podniku mistrovství Evropy v automobilových soutěžích. Vítězem se stal Giandomenico Basso, který sváděl po celý víkend vteřinkové souboje s Andreou Crugnolou. Třetí dojel maďarský jezdec Norbert Herczig.

žádný příspěvek celý článek »

toplist