www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ Evropy

Fotogalerie z Rally di Roma Capitale od Svena Kolluse

foto

14. srpna 2023 • 11:00

Na začátku týdne, kdy se pojede Barum Czech Rally Zlín, si ještě jednou připomeneme doposud poslední odjetý závod mistrovství Evropy, kterým byla na konci července Rally di Roma Capitale. Na asfaltový závod v okolí Fiuggi se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, prostřednictvím jehož snímků si můžete tuto soutěž připomenout.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Mareš: Nevypustili jsme ani metr

foto

11. srpna 2023 • 15:00

Po sérii soutěží na nezpevněném povrchu dostal evropský šampionát nový náboj návratem na asfalt. Italská Rally di Roma Capitale se konala na domácí půdě celé řady asfaltových specialistů, a tak bylo zřejmé, že evropské body budou opět viset hodně vysoko. Na svůj „mateřský“ povrch, na kterém mají nejvíce odjeto, se těšili i Filip Mareš s Radovanem Buchou, jejichž přáním bylo navázat na nedávný úspěch z Rally of Scandinavia.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Rally di Roma Capitale opanovali domácí jezdci, vítězem nedostižný Crugnola

foto

4. srpna 2023 • 19:00

Domácí jezdci suverénním způsobem opanovali Rally di Roma Capitale. Prvenství si připsal Andrea Crugnola před nestárnoucím Giandomenicem Bassem. S ním dlouho bojoval Yoann Bonato, jediný, co byl ústřední dvojici schopen konkurovat. Na předposlední zkoušce se však vinou defektu propadl, na bronz se tak posunul Hayden Paddon.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Royal Rally of Scandinavia od Svena Kolluse

foto

26. července 2023 • 10:00

Ještě jednou se vrátíme k pátému dílu letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích, kterou byla premiérově švédská soutěž nesoucí název Royal Rally of Scandinavia. Na šotolinový závod se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, prostřednictvím jehož snímků si můžete tuto soutěž připomenout.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Mareš posunul své šotolinové maximum

foto

21. července 2023 • 14:00

Šotolinová část letošního mistrovství Evropy v rally (ERC) napsala svoji poslední kapitolu a zastihla ve skvělé formě české reprezentanty. Pokud se v cíli lotyšské Tet Rally Liepaja zdálo, že Filipu Marešovi s Radovanem Buchou ke spokojenosti kousek schází, nedávná Royal Rally of Scandinavia jejich očekávání možná i předčila. Na soutěži, která přehoupla kontinentální seriál do druhé poloviny, předvedli skvělý výkon a v silné konkurenci vybojovali velmi cenné šesté místo.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally di Roma Capitale

foto

20. července 2023 • 21:30

Dnes byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na šestý díl letošního mistrovství Evropy, Rally di Roma Capitale, kterým se posádky vrací po trojici rychlých šotolin zpět na asfaltový povrch. Zveřejněná soupiska je sice krapet slabší, než obvykle, přesto ale slibuje návrat jednoho z hrdinů ME nedávné minulosti.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Premiérovou Royal Rally of Scandinavia opanoval domácí Oliver Solberg

foto

8. července 2023 • 21:00

Oliver Solberg se po nějakém čase vrátil za volant rodinného Volkswagenu Polo Gti R5 a opanoval domácí soutěž Royal Rally of Scandinavia, která byla poprvé v historii zařazena do kalendáře mistrovství Evropy. Jediný, kdo dokázal ze švédským mladíkem držet krok byl Hayden Paddon, který nakonec skončil na druhém místě. Na stupně vítězů je doprovodil Martins Sesks.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z TET Rally Liepaja od Svena Kolluse

foto

6. července 2023 • 09:00

Ještě jednou se vrátíme ke čtvrtému dílu letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích, kterou byla tradiční šotolinová soutěž TET Rally Liepaja. Na nesmírně roztahanou a počasím ne úplně přívětivou soutěž se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, prostřednictvím jehož snímků si můžete tuto soutěž připomenout.

žádný příspěvek celý článek »

Šotolinová mise vstupuje do závěrečné třetiny

foto

3. července 2023 • 17:00

Zatímco účastníci českého mistrovství se v Hustopečích radovali z každého kilometru stráveného na šotolině, na Filipa Mareše s Radkem Buchou jich na lotyšské Tet Rally Liepaja čekaly necelé dvě stovky. Pro reprezentanty týmu ACCR Entry Engineering se jednalo o druhou část jejich aktuálního šotolinového „trojboje“, který vyvrcholí o druhém červencovém víkendu ve Švédsku.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Royal Rally of Scandinavia

foto

28. června 2023 • 19:30

Na konci příštího týdne se uskuteční historicky první ročník Royal Rally of Scandinavia zařazené do seriálu mistrovství Evropy. Podnik, jenž se pojede na bývalých tratích MS a za organizace původního světového pořadatele dnes zveřejnil seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vítězství na Tet Rally Liepaja obhájil Martins Sesks

foto

21. června 2023 • 01:00

Martinse Seskse na domácí Rally Liepaja přišlo jako zjevení. O rok později je situace jiná, po vítězství na předchozí Rally Poland nastupoval místní mladík jako největší favorit. A přestože se sešla kvalitnější konkurence oproti loňskému roku, nenechal nikoho na pochybách, kdo je králem lotyšské soutěže.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Mareš: Letošní evropa je řežba!

foto

14. června 2023 • 16:00

Závody jako řemen. Asi těžko bychom hledali výstižnější označení pro dosavadní průběh evropského šampionátu v rally (ERC), který po letech útlumu vstal z popela a těší se jezdecké sestavě jako už dlouho ne. Potěšující je, že své zástupce "v první linii" má i Česká republika. Filip Mareš s Radovanem Buchou se zařadili k pravidelným uchazečům o první desítku a na posledních dvou závodech nasbírali první body.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Poland od Svena Kolluse

foto

14. června 2023 • 12:00

Ještě jednou se vrátíme ke třetímu dílu letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích, kterou byla tradiční šotolinová soutěž Rally Poland. K našim severním sousedům se do oblasti Mazurských jezer vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, prostřednictvím jehož snímků si můžete tuto soutěž připomenout.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Tet Rally Liepaja

foto

9. června 2023 • 14:00

Koncem příštího týdne bude pokračovat seriál mistrovství Evropy dalším rychlým šotolinovým podnikem. Tím bude tradiční evropský závod Tet Rally Liepaja, která by se s největší pravděpodobností měla jet v příštím roce jako závod mistrovství světa. Organizátoři dnes zveřejnili seznam přihlášených posádek, který je tentokrát trochu chudší, než je letos zvykem.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Islas Canarias od Svena Kolluse

foto

29. května 2023 • 13:00

Ještě jednou se vrátíme ke druhému dílu letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích, kterou byla tradiční asfaltová soutěž Rally Islas Canarias. Na největší ostrov z Kanárského souostroví se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, prostřednictvím jehož snímků si můžete tuto soutěž připomenout.

žádný příspěvek celý článek »

toplist