www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. června 2021, Svátek má Zdeňka, zítra Jan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství České republiky v rally 2015

Mistr třídy 9 René Dohnal přezbrojuje

foto

11. ledna 2016 • 17:00

Kunovický René Dohnal začal jezdit rally v roce 2011. Již v následující sezoně získal absolutně 2. místo ve třídě 10 ve sprintech. Stejného umístění dosáhl mladý jezdec ve třídě 7 v roce 2013. V loňském roce vstoupil Dohnal s Hondou Civic VTi do velkého mistráku a hned získal mistrovský titul.

žádný příspěvek celý článek »

Ondřej Palacký s Honzou Hříbkem – v historicích se nám líbí

foto

11. ledna 2016 • 14:00

O tom, že automobilové soutěže stále přitahují nové posádky, svědčí i dvojice Ondřej Palacký s Honzou Hříbkem. V loňském roce se postavili ogaři z Valašska ke třem startům v rally a do sezony 2016 se chtějí do závodů více opřít. Za cíl si oba dali vítězství mezi historiky ve třídě F5.

žádný příspěvek celý článek »

LB Trans Racing překročil plán

foto

11. ledna 2016 • 08:00

Tři silné Renaulty Clio Sport v garáži a pověst jednoho z nejlepších poskytovatelů soutěžní techniky pro třídu 8. Taková byla situace v předešlých dvou letech, kdy reprezentanti stáje LB Trans Racing soustředěně útočili na stupně vítězů ve své kategorii. Před uplynulou sezonou však ve vyškovském týmu zavládla skepse pramenící z přístupu vrcholných představitelů Federace automobilového sportu a velkolepé plány byly zredukovány.

žádný příspěvek celý článek »

Dominik Brož se chystá na juniorské mistrovství Evropy

foto

7. ledna 2016 • 15:40

Dominik Brož se v kolotoči českých automobilových soutěží pohybuje teprve druhou sezonu, ale již se výrazněji zapisuje do podvědomí fanoušků rally. V loňské sezoně si krom účasti ve velkém mistráku, kde nakonec obsadil bronzový stupínek ve třídě 6, vystřihl i start na světové soutěži v Německu.

žádný příspěvek celý článek »

Ondřej Bisaha – do DS3 pravděpodobně už neusednu

foto

6. ledna 2016 • 10:00

Želechovický Ondřej Bisaha má za sebou další úspěšnou sezonu ze své sportovní kariéry. Vedle premiérového vítězství v rallysprintové sérii dostal dárek v podobě svezení ve speciálu WRC. O těchto momentech i o možnosti usednout na místo spolujezdce jsme si povídali u kávy.

žádný příspěvek celý článek »

Bratři Szejové rekapitulují emoce sezóny 2015

foto

6. ledna 2016 • 09:00

Začátek roku je v každé oblasti života nejlepší příležitostí pro nové plány na nejbližších 365 dní a předsevzetí si dosáhnout dalších cílů. Nezapomínejme však na rok minulý a vzpoměňme na všechny jeho momenty. A přesně tak to funguje i v automobilových závodech.

žádný příspěvek celý článek »

Českokrumlovská rallye se pojede opět v květnu

foto

29. prosince 2015 • 09:00

Jižní Čechy budou na jaře příštího roku již počtyřiačtyřicáté dějištěm Rallye Český Krumlov. Podnik s tradicí sahající do roku 1971 se uskuteční ve dnech 27. a 28. května 2016. Termín v závěru měsíce potvrdil předběžný kalendář motoristických soutěží, který krátce před Štědrým dnem zveřejnila Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky.

žádný příspěvek celý článek »

Obojživelník pojede v roce 2016 svoji čtyřstou soutěž

foto

27. prosince 2015 • 09:00

V příští sezóně odstartuje do své čtyřsté soutěže v rally. Je to soutěžní „obojživelník“ – seděl mnohokrát za volantem, ale daleko vícekrát na sedadle spolujezdce. Startoval v oblastních soutěžích, přeboru ČSR, federálu, Mitropě, ME, soutěži mistrovství světa i soutěžích mistrovství středního východu.

žádný příspěvek celý článek »

Klatovský PAMK už se chystá na sezónu 2016

foto

26. prosince 2015 • 18:00

Náročný rok mají za sebou členové klatovského PAMK. Kromě tradičních jarních podniků uspořádali mimořádně i říjnovou Rally Klatovy, která završila domácí šampionát automobilových soutěží, podíleli se ale i na organizování dalších sportovních i bezpečnostních akcí ve svém regionu i ve vzdálenějších lokacích.

žádný příspěvek celý článek »

Vlčák na dvou židlích

foto

23. prosince 2015 • 21:30

Ostrá část soutěžní sezony skončila pro Svarmetal Motorsport projetím cílové rampy vsetínské Říha Group Partr Rally. Nezasvěcenému pozorovateli by se mohlo zdát, že tímto okamžikem pro posádku i mechaniky začala zimní pauza zpestřená jen o několik málo účastí na exhibičních kláních.

žádný příspěvek celý článek »

Autoklub České republiky vybral Rally Star(s)!

foto

22. prosince 2015 • 09:30

Na začátku roku vyhlásil Autoklub České republiky soutěž podporující profesionální jezdce ve věku 18 až 25 let. Bylo vypsáno několik kvalifikačních disciplín, v rámci kterých byli následně osloveni vždy 3 nejlepší jezdci v šampionátech AČR sezóny 2015. Podporu pro nadcházející sezónu vyhrál René Dohnal, Filip Mareš a Marek Joura, kteří tak vytvoří Autoklub Junior Team. Ten doplní Tereza Machová – účastnice projektu Rally Talent. GRATULUJEME!!!

žádný příspěvek celý článek »

Máme o jednu závodnici víc!

foto

17. prosince 2015 • 02:40

Očekávané se stalo skutkem, loňské vítězce Dámského poháru MČR v rally, Martině Daňhelové Jerhotové, se v pátek 11.12. v ranních hodinách narodila dcera Melanie! Veškeré sportovní ambice teď samozřejmě jdou stranou, sympatická Jihočeška (tedy ta starší z oněch dvou) se ale hodlá už na jaře 2016 zase za volant soutěžního vozu vrátit.

žádný příspěvek celý článek »

Osmá hokejová exhibice jezdců Rally bude opět pomáhat postiženým

foto

6. prosince 2015 • 10:20

Již po osmé se 23. ledna 2016 setkají jezdci rally u příležitosti benefičního hokejového zápasu pod názvem Rally Ice Tour na ledě zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Přátelské setkání soutěžních pilotů mimo tratě a v době závodního klidu se již stalo pěknou tradicí.

žádný příspěvek celý článek »

Mikulášská soutěž s Barum Czech Rally Zlín!

foto

1. prosince 2015 • 15:35

S blížícími se Vánocemi připravila Barum Czech Rally Zlín jejímž partnerem je agentura CzechTourism soutěž pro všechny fanoušky rallysportu. Ve hře je řada atraktivních cen spojených s populární barumkou, které mohou posloužit jako zajímavé vánoční dárky. O co přesně se hraje?

žádný příspěvek celý článek »

Václav Pech si přivezl Porsche z Německa

foto

26. listopadu 2015 • 09:45

Koncem tohoto týdne se na TipCars Pražském Rallysprintu uskuteční derniéra Václava Pecha s vozem Mini John Cooper Works. Do týmových dílen však již zamířila nová soutěžní zbraň pro nadcházející sezónu - Porsche 997 GT3 z Německa.

žádný příspěvek celý článek »

toplist