www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. září 2020, Svátek má Zita, zítra Oleg

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS 06 - Pražský Rallysprint

Volf v Praze nedobrovolně chyběl

3. prosince 2006 • 12:55

Do posledních chvil se v dílnách NTS Plzeň - Gassner rallisportu usilovně pracovalo na přestavbě Mitsubishi Lanceru Evo 9, s nímž se měli Jiří Volf společně s Jakubem Wehrenbergem představit při Pražském rallysprintu. V pátek odpoledne tým seznal, že kvůli vadnému dílu motoru přípravu vozu nestihne včas dokončit.

S tím, že se na Lanceru Evo 9 bude intenzivně pracovat do posledních okamžiků, se počítalo, přece jenom v Plzni vznikal po havárii ve Vsetíně v enormně krátké době zbrusu nový vůz. S čím však dopředu kalkulovat nelze, jsou závady na homologované technice z výroby. A právě tento problém zhatil Jiřímu Volfovi start na Pražském rallysprintu.

Při finišování příprav vozu totiž mechanici týmu odhalili výrobní chybu na hlavě motoru, homologovaném dílu dodávaném z Japonska, který se nedá opravovat nebo upravovat. Jedinou možností je vyměnit jej, ovšem to vyžaduje technicky minimálně den navíc, aby se motor zaběhl a optimalizoval, jinak hrozí jeho poškození. Tento čas však v napjatém harmonogramu týmu chyběl a brněnský jezdec musel na svůj start v Praze rezignovat.

„Mrzí mě to kvůli všem fanouškům, které jsme chtěli pobavit, kvůli sponzorům, kterým reklamu jsme museli přelepit na jiný vůz i kvůli Jakubu Wehrenbergovi, protože po seznamovacích jízdách a komunikaci mezi námi jsem přesvědčen, že by nám spolupráce bezvadně fungovala,“ lituje Jura. „Nejhorší je všechna ta zbytečná práce bez výsledku a bezmoc, neboť s vadným dílem hlavy opravdu nikdo nepočítal a oprava nebyla možná.“

Volf Media Service
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist