Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

MS 06 - Rally GB (JWRC)

Juniorský titul získal Patrik Sandell

3. prosince 2006 • 15:30

Přestože Patrik Sandell dokončil Britskou rally až na páté pozici, i zisk pouhých čtyřech bodů mu stačil k tomu, aby získal titul mezi jezdci s voze Super 1600. Na druhém místě pak v tabulce skončil Per-Gunnar Anderson a třetí zůstal Urmo Aava.

Britskou rally vyhrál Jaan Mölder jedoucí na Suzuki Swift Super 1600, druhý skončil Betti a třetí pak Aaron Burkart. Přitom ještě v neděli ráno nebylo zdaleka jasné, který vlastně pilot titul nakonec získá a kdo se vůbec bude radovat na náročné Britské rally z prvního místa.

Tajenka však byla rozluštěna v cíli RZ 17, která také uzavřela celou letošní sezónu seriálu mistrovství světa. Paradoxně se však definitivně o letošním juniorském mistru světa rozhodovalo v 'závodech' odtahových aut, když do UP bylo včas dotaženo pouze Sandellovo Clio.