MS 06 - Rally GB (JWRC)

nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] starší

Šampiónem Sandell, Prokop uhájil deváté místo

4. prosince 2006 • 09:20

Závěr juniorského šampionátu přinesl neskutečné drama. Do posledních kilometrů Wales Rally GB nebylo jasné, kdo nakonec bude letošním mistrem. Tím se nakonec stal Švéd Patrik Sandell, jenž bral ve Walesu body za páté místo.

Manfred Stohl dojel ve Walesu stříbrný!

4. prosince 2006 • 05:00

Rakouský jezdec stáje OMV Peugeot Norway WRT Manfred Stohl zkompletoval společně se svou spolujezdkyní Ilkou Minor nejlepší sezónu ve své bohaté jezdecké kariéře. Na Wales Rally GB dokázal dosáhnout na třetí stupně vítězů v řadě, což stačilo k vybojování celkové čtvrté příčky v mistrovství světa jezdců.

Harri Rovanperä získal bod do MS FIA značek

4. prosince 2006 • 01:35

Pro tým Red Bull Škoda skončil rok celkem pozitivním výsledkem, když Harri Rovanperä dokončil Britskou rally na deváté pozici a získal jeden bod do MS FIA značek. I tak ale zůstal tým Škoda v seriálu mistrovství světa mezi všemi týmy poslední.

Grönholm korunoval mistrovskou sezonu Fordu vítězstvím

3. prosince 2006 • 20:55

Prvním vítězstvím v Britské rally po 27 letech zakončil Ford svou vítěznou sezonu. Marcus Grönholm a Timo Rautiainen vyhráli s Focusem RS WRC v zablácených velšských lesích stylem start - cíl.

Jan Kopecký dokončil Rally Wales na 10. místě

3. prosince 2006 • 16:55

Posádka Czech Rally Teamu Škoda - Kopecký dokončila náročnou Rally Wales, která byla závěrečnou soutěží seriálu Mistrovství světa v rally 2006, na desátém místě.

příspěvků: 3 celý článek »

Juniorský titul získal Patrik Sandell

3. prosince 2006 • 15:30

Přestože Patrik Sandell dokončil Britskou rally až na páté pozici, i zisk pouhých čtyřech bodů mu stačil k tomu, aby získal titul mezi jezdci s voze Super 1600. Na druhém místě pak v tabulce skončil Per-Gunnar Anderson a třetí zůstal Urmo Aava.

Britská rally: RZ 14, 15 - Solberg i Grönholm chybovali

3. prosince 2006 • 10:35

Petter Solberg sice získal hodně času na první ranní rychlostní zkoušce, ale hned v následující udělal hodiny a mnohem více ztratil. Manfred Stohl tak může být na druhé pozici v klidu. Pokud neudělá chybu, pak jej již Petter nemůže předstihnout. Chyboval ale také Marcus Grönholm, který nedobrzdil do zatáčky a musel couvat.

Harri Rovanperä zatím celkem spokojený

3. prosince 2006 • 08:40

Finský pilot Harri Rovanperä se chce v průběhu třetí etapy dostat až na osmou pozici a získat body nejen pro tým, ale také do MS FIA jezdců. Jeho týmový kolega Andreas Aigner již do druhé etapy nenastoupil.

Grönholm si upevnil vedení v Britské rally

3. prosince 2006 • 08:20

Také po druhé etapě Britské rally vede průběžnou klasifikaci posádka týmu BP-Ford Marcus Grönholm a Timo Rautiainen. Finové dnes zvítězili s Focusem RS WRC v pěti rychlostních zkouškách a do servisní zóny ve Swansea se vrátili s náskokem jedné minuty a 18,8 sekundy.

Wales: Prokop s Tománkem "utekli" z auta

3. prosince 2006 • 08:10

Devátou příčku v kategorii S1600 (41,5 sekundy za ostříleným Maďarem Bútorem) okupují po dvou etapách Wales Rally GB Martin Prokop s Janem Tománkem. Bohužel obrovskou smůlu si na britské šotolině vybrali hned na úvodním testu, kde dosáhli poslední času.

Britská rally: RZ 12, 13 - I po druhé etapě vede Grönholm

2. prosince 2006 • 19:10

Závěrečná super speciální rychlostní zkouška již žádné změny v pořadí nepřinesla a tak i po druhé etapě vede Marcus Grönholm. Na druhé pozici je po dobrém výkonu Manfred Stohl a třetí místo okupuje po problémech s řízením Petter Solberg. Fantastických časů dnes dosahoval Xavier Pons, který se dostal nejen před svého týmového kolegu Daniho Sordá, ale také před Jari-Matti Latvalu.

Britská rally: RZ 10, 11 - Pons už je čtvrtý

2. prosince 2006 • 15:55

Marcus Grönholm má již na druhého Pettera Solberga více než minutový náskok a může si v klidu dojet pro další vítězství v seriálu mistrovství světa. Nicméně zdaleka ještě není rozhodnuto o tom, kdo skončí druhý a kdo čtvrtý.

Britská rally: RZ 9 - Sordó a Higgins mají problémy

2. prosince 2006 • 11:55

Boj o druhou pozici probíhá i nadále naplno a nyní se kupředu dostal Petter Solberg. Manfred Stohl se však nechal slyšet, že nebude na Solberga útočit a raději si pojede svým tempem.

Britská rally: RZ 7, 8 - Pons se probíjí kupředu

2. prosince 2006 • 11:00

Hned na úvodním testu sobotní etapy udělal chybu Petter Solberg, která ho odsunula na třetí pozici za Manfreda Stohla. Vedoucí pozici si stále s přehledem hlídá Marcus Grönholm. Kupředu se ale snaží protlačit Xavier Pons, který RZ 7 vyhrál a na RZ 8 zajel druhý nejlepší čas.

Andreas Aigner šel dvakrát přes střechu

2. prosince 2006 • 09:50

Tým Red Bull Škoda zatím nemá příliš mnoho důvodů ke spokojenosti, jelikož do cíle první etapy dorazil pouze Harri Rovanperä. Navíc mu patří až desátá pozice. Andreas Aigner ve druhé Fabii WRC skončil na RZ 5 v kotrmelcích.