www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. června 2024, Svátek má Leoš, zítra Květa

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa 2022

Také Hyundai Motorsport oznámil jezdecké složení na příští sezónu

18. listopadu 2022 • 14:00

Krátce po Toyotě oznámil své jezdecké složení pro přístí sezónu také jejich nejvážnější konkurent Hyundai. Po odchodu Olivera Solberga a Otta Tänaka do týmu přichází na pozici dvojky Esapekka Lappi, ve třetím autě se pak budou střídat Dani Sordo a Craig Breen.

Hyundai - jezdecké složení na sezónu 2023

Po oznámení o odchodu Otta Tänaka z týmu Hyundai se začaly dít na trhu s jezdci velké šachy. A nakonec byl ze hry vyšachován 'věčný smolař' Andreas Mikkelsen. Na pozici týmové dvojky vedle samozřejmé dvojice Thierry Neuville-Martijn Wydaeghe totiž nastupuje Esapekka Lappi, který přechází z konkurenčního týmu Toyota. Za volantem třetího týmového vozu pak bude pokračovat Dani Sordo, který se bude v tomto třetím voze střídat s Craigem Breenem, který se do týmu vrací po neúspěšné misi v M-Sportu.

„Pro naše jezdecké složení na rok 2023 byla jednoznačnou prioritou zkušenost. S Thierrym, Esapekkou, Danim a Craigem můžeme nabídnout velmi silnou kombinaci jezdců, která nás provede nadcházející sezónou,“ řekl prezident Hyundai Motorsport Sean Kim.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist