Rally Sprint Série + Pohár 2+ 2015

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] starší

Viktor Pernica – ideální vánoční dárek WRC nebo R5

11. ledna 2016 • 09:00

Není v české rally mnoho jezdců, kteří mají možnost usednout do závodního vozu společně se svým otcem. Jedním z nich je Viktor Pernica. O tom, zda byla cesta třicetiletého jezdce do soutěží jednoduchá nebo složitá, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Tomáš Guryča – sezonu 2016 chci absolvovat v R2

5. ledna 2016 • 08:00

Tomáš Guryča se v kolotoči automobilových soutěží pohybuje od roku 2013. Za významný mezník považuje loňskou sezonu, kdy získal prvenství ve třídě 8 v Rallysprint sérii a v RallyStar 2016 se dostal mezi čtyři nejlepší. Jaká vlastně byla ta loňská sezona a jaké jsou plány do té letošní, to nastínil Tomáš v následujícím rozhovoru.

Karel Kupec – budoucí hvězda české rally?

16. prosince 2015 • 08:00

V české rally je teprve krátce, ale již se dostal do podvědomí fanoušků domácích soutěží. Při premiérovém startu v rallysprintové sérii obsadil v Jeseníkách 2. místo ve třídě 6, ve Vsetíně již tuto třídu ovládl a dosáhl na 3. místo v RSS. Další výsledek přišel na Mikuláš rally, kde Karel Kupec zvítězil ve dvoukolkách. Mezi velké úspěchy patří i vítězství v Rally talentu 2016.

Příprava 35. ročníku Valašské rally 2016 odstartovala

1. prosince 2015 • 08:00

Až na jaře příštího roku začne nová rallysezona, postará se o její úvod Valašská rally. Konkrétně se tak stane ve dnech 16. dubna 2016. V tento den odstartuje ve Valašském Meziříčí její 35. ročník. Populární Valaška je zařazena do Rallysprint serie s klasifikací také pro Pohár 2+ a Pohár pořadatele.

Ondřej Bisaha s Petrem Pížou absolutními vítězi Rallysprint Série 2015

27. října 2015 • 13:20

Ondřej Bisaha pokračuje v úspěšné sérii výher v českých mistrovstvích. Od roku 2012, kdy se začal rally systematicky účastnit, se stal každý rok mistrem své objemové kategorie buď v rallysprintech anebo v seriálu dvoudenních soutěží MMČR. Letos přidal primát zatím nejcennější – spolu s navigátorem Petrem Pížou a vozem Citroën DS3 R3T Max se stali absolutními vítězi premiérově vypsané Rallysprint Série.

Jaroslav Šopík – vítěz třídy 16 v rallysprintové sérii 2015

18. ledna 2016 • 11:00

Po bronzu ve třídě SA2 v sezoně 2014 dosáhl Jaroslav Šopík v loňském roce na výrazný výsledek ve své sportovní kariéře. I díky nechtěné změně vozu a přechodu do vyšší třídy mohl převzít na konci roku při slavnostním vyhlašování zlínský jezdec pohár pro nejlepšího jezdce třídy 16.

Radim Koutek s Bleskem dojel pro 2. místo ve třídě 8

8. ledna 2016 • 14:00

Celkem třikrát si v loňské sezoně dojel Radim Koutek v rallysprintové sérii pro pohárové umístění. Vedle těchto pohárů přibyl v obýváku na poličce ještě jeden velmi významný kousek, a to za celkové 2. místo ve třídě 8 v RSS. Přinášíme malé ohlédnutí za sezonou slušovického jezdce včetně nastínění plánu do letošního roku.

Kouřil Martin – po smolném začátku, úspěšná sezona

5. ledna 2016 • 20:00

Dvaatřicetiletý Martin Kouřil se automobilovým soutěžím věnuje od roku 2009. Vedle rally se tento českolipský jezdec žijící v Otrokovicích aktivně věnuje přípravou motokár a výchovou mladých závodníků. Přesto mu v sezoně 2015 stačily dva starty k celkovému 3. Místu v RSS ve třídě 8.

Kamenec s Jurkou třetí v Opel Adam cupu

4. ledna 2016 • 17:00

Zuberská dvojice Matěj Kamenec a Adam Jurka, stejně jako mnoho jiných kluků, v mládí vyzkoušela několik sportů. Vedle házené, která má v obci nedaleko Rožnova pod Radhoštěm silnou základnu, kluci zkoušeli například i fotbal. Nakonec u Matěje i Adama zvítězily automobilové soutěže a nyní mají mladí Zubřané za sebou velký fan klub i první úspěšnou sezonu.

Petr Martinek s Jirkou Blažkem stříbrní ve třídě 14

4. ledna 2016 • 14:00

Petr Martinek s Jirkou Blažkem patří k starší generaci soutěžících ve startovních listinách rally. Přesto si oba všechny své závody plně užívají. Kromě splnění chlapeckého snu jezdit automobilové soutěže se jim na konci sezony 2015 podařilo urvat celkové stříbro ve třídě 14. Pojďme se nyní v krátkosti ohlédnout s Petrem Martinkem za loňským rokem.

Děti podpoří valašskou rally výtvarnou soutěží

30. listopadu 2015 • 09:00

U příležitosti konání 35. ročníku Valašské rally 2016, která se uskuteční ve dnech 15. – 16. dubna 2016 v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice, vyhlašuje pořadatel uvedené automobilové soutěže, JT Rally Team Vsetín, výtvarnou soutěž na téma Nakresli rally.

Rallyový jezdec Marek Gabko bronzový ve třídě

26. listopadu 2015 • 08:00

Již druhou sezonu se pohybuje v kolotoči automobilových soutěží vsetínský jezdec Marek Gabko. Zatímco vloni si rally lehce osahával, letos už sbíral poháry a na konci roku si došel při slavnostním zakončení sezony pro pohár za 3. místo ve třídě 14 v rámci rallysprintové série.

Petr Vraj – druhý muž XTG Opel Adam cupu 2015

3. listopadu 2015 • 14:00

V letošním roce se na české rally scéně objevila novinka v podobě XTG Opel Adam cupu. Šlo o relativně levné závodění, které by mělo přilákat mladé talenty. Jak už teď víme tak se tento plán povedl a celkem šest posádek se po celý rok utkávalo ve velmi těsných soubojích. Vítězství nakonec získal Josef Peták, který byl nasazen Hájek rally týmem, jako srovnání pro mladé jezdce.

Vsetínské loučení Randy historic racing klubu

3. listopadu 2015 • 09:00

Poslední soutěží Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2015 byla rally Vsetín. Stejně jako ve Šternberku vyráželi historici na trať před soudobými vozy, takže Filip Randýsek s Janem Mikulíkem se pustili do boje jako pátí v pořadí. S číslem osm jim kryli záda Tomáš Reger s Martinem Pešlem.

Vlčáka vyhnal z auta ostřikovač

3. listopadu 2015 • 08:00

Martin Vlček s Jindřiškou Žákovou byli před letošní sezonou jedinou špičkovou posádkou, která ohlásila pravidelné starty v nově vzniklém Poháru 2+. Roli aspirantů na celkové vítězství potvrzovali a většinou sbírali umístění na špici této kategorie. Stačilo však jedno smolné odstoupení ve Vyškově a v krátkém seriálu s pouhými pěti soutěžemi měli rázem nůž na krku.