Dnes je 8. května 2024, Svátek má Den vítězství, zítra Ctibor

Další úspěch Fabie R2 v Itálii

8. prosince 2011 • 16:10

Dalším podnikem šampionátu Raceday Ronde Terra byl o uplynulém víkendu podnik, jedoucí se na šotolinové trati na dohled od východoitalských Dolomit – 13. Prealpi Master Show. Osvědčená dvojice Elwis Chentre a Igor D´Herin se opět postavila na start soutěže s vozem Škoda Fabia R2 a cílem bojovat o přední příčky ve své kategorii.

Elwis Chentre - Igor D'Herin (Škoda Fabia R2) - Prealpi Master Show 2011

Startovní listina obsahovala opět různorodou směsici soutěžních vozů, na start se postavilo téměř sto čtyřicet posádek. Více než polovina pak spadala do námi sledované kategorie „dvoukolek“.

Brzký ranní start, mlha a sychravé nedělní ráno dávalo tušit, že jízda po šotolinové trati nebude procházka růžovou zahradou. Na špici jedoucí čtyřkolky již v prvním průjezdu trať notně rozhrabaly. I přesto byla po prvním testu Fabia R2 na prvním místě nejen ve třídě, ale také ve skupině.

Posádka nasazené tempo držela po celou dobu závodu a v podvečer se na cílové rampě objevil vůz s osmičkou na dveřích jako vítěz třídy 6 i skupiny 2WD.

V polovině tohoto šampionátu je dvojice Chentre – D´Herin ve své kategorii na vedoucí pozici, vypracovaný náskok zaručuje velmi dobrou pozici pro jarní pokračování.

Spokojený Elwis Chetre v cíli prohlásil: „Nebylo to jednoduché vítězství, museli jsme bojovat až do konce. Nebylo snadné na tomto povrchu soupeřit se silnějšími vozy S1600 a R3, naše nízké startovní číslo bylo tentokrát spíše nevýhodou, trať byla po čtyřkolkách velmi rozbitá, slabší dvoukolky naopak měkký podklad hezky ujezdily. Přesto jsme vybojovali druhé vítězství po sobě a máme v šampionátu velmi dobrou pozici. Doufám, že naše představení otevře cestu tomuto vozu do více italských týmů.“

Posledním podnikem pro oba týmy bude PdTech Mikuláš rally ve Slušovicích, kde se s Fabií opět představí Elwis Chentre. Podle aktuální předpovědi počasí se premiéra vozu Škoda Fabia R2 na sněhu posune až na Janner rally 2012.