www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. února 2024, Svátek má Dorota, zítra Alexandr

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pražské 'Polo' loučení ve znamení jedenadvacítky

29. listopadu 2023 • 14:00

Vojtěch Štajf se intenzivně připravuje na svůj brzký start v soutěži East African Safari Classic. Účast na sobotním Pražském Rallysprintu je tak pouze částečným loučením, především s domácími fanoušky rally. Barvy týmu ACCR Racing21 bude hájit v jemu dobře známém voze Polo GTI R5 s výrobním číslem #021.

Téměř okamžitě po skončení letošního XXVIII. ročníku TipCars Pražského Rallysprintu se pražský soutěžní jezdec Vojtěch Štajf vydá s další částí týmu ACCR Racing21 na dalekou cestu do africké Keni, kde přesně o týden později odstartuje v legendární vytrvalostní soutěži historických vozů East African Safari Classic. Ani tato skutečnost však neovlivnila jeho záměr rozloučit se s českými fanoušky automobilových soutěží, a to právě účastí na Pražském Rallysprintu. Pro tuto příležitost zvolil Štajf pro něj z minulosti známý vůz VW Polo GTI R5, nyní provozovaný maďarským týmem Turán Motorsport. Jedná se o totožný vůz, se kterým se tým Racing21 zúčastnil několika soutěží Poháru 2+ v roce 2022.

Historicky úplně první start vozu VW Polo GTI R5 v soutěži, tehdy čerstvě pořízeného týmem Baumschlager Rallye & Racing, se odehrál v prosinci roku 2018 právě v Praze, a to s Vojtěchem Štajfem za jeho volantem. Jasnému triumfu posádky Štajf – Janeček na Strahově tehdy bohužel zabránilo drobné jezdecké zaváhání pouhé tři kilometry před cílem soutěže. Výsledkem bylo nakonec celkově páté místo.

S vozem Polo GTI R5 uzavřel Vojtěch Štajf sezónu na Pražském Rallysprintu také v roce 2019, kdy se spolujezdcem Radimem Kotlářem obsadili cenné třetí místo absolutně. I proto se Radim Kotlář opět vrátí také v letošním ročníku do role navigátora a společně se Štajfem budou usilovat o co nejlepší výsledek v kombinaci s pobavením všech diváků na Strahovském okruhu, ale také na staronové atraktivní rychlostní zkoušce „Cementárna“ nedaleko pražského Radotína. Pro všech 65 přihlášených posádek nabídne letošní Pražský Rallysprint celkem pět rychlostních zkoušek a soutěž uzavře závěrečný epilog již bez měřeného času.

„Právě v tomto období zažívám vlivem rozsáhlých příprav našeho týmu na soutěž East African Safari Classic poměrně hektické chvíle. Přesto jsem nemohl letošní Pražský Rallysprint vynechat. Tato sezóna byla pro nás velmi úspěšná, zvítězili jsme v Poháru 2+, stejně tak v Poháru Pirelli a obsadili páté místo v českém šampionátu historiků. To vše s velkou podporou českých fanoušků rally a proto se chceme s nimi v Praze touto, již tradiční cestou, rozloučit. Je to navíc, i při odlišné povaze závodění, takové mé jezdecké rozehřátí za volantem na blížící se Afriku,“ říká před sobotním startem v hlavním městě Vojtěch Štajf a dodává: „S Radimem nám to v Praze před čtyřmi roky společně s Polem hodně sedlo, a tak jsem vlastně nechtěl měnit ani soutěžní vůz a stejně tak navigátora. Navíc se jedná o mé bývalé Polo GTI R5 s výrobním číslem 21, což je s tímto jediným letošním startem tak trochu má srdeční záležitost. A cíle? Chceme s Radimem opět dobře zajet a u toho také samozřejmě pobavit diváky. Radost bych měl z umístění v první pětici. Předpověď počasí na sobotu je poměrně nejasná i z pohledu výběru správných pneumatik. Takže docela věřím, že to bude, i díky silné jezdecké konkurenci, na závěr roku zase skvělá podívaná.“

XXVIII. ročníku TipCars Pražského Rallysprintu startuje v sobotu 2. prosince 2023 od 7:30 hodin na pražském Strahově.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist