www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2021, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Aprílový den končí

1. dubna 2009 • 23:59

Aprílový den roku 2009 končí a tím také ustává přísun více či méně pravdivých novinek ze světa automobilových soutěží. Pokud se kdokoliv cítí negativně zasažen kterýmkoliv z dnes vydaných článků, pak se srdečně omlouváme, většina z dnes uvedených informací nebyla myšlena vážně. Závěrem bych chtěl poděkovat všem spolupracovníkům, kteří se podíleli na tvorbě všech příspevků dnešního vydání.

Nové stránky věnující se seriálu Intercontinental Rally Challenge

S postupným úpadkem soutěžního mistrovství světa čím dál více stoupá prestiž mezinárodního seriálu Intercontinental Rally Challenge. Na tento fakt se rozhodlo několik nadšenců z Monaca zareagovat a výsledkem jejich usilovné prácě je zbrusu nový web věnující se výhradně tomuto šampionátu.

---

Jarek Orsák členem továrního týmu !

To, co se zdálo jako pouhá recese, se stává neuvěřitelnou pravdou. Jaroslav Orsák s Karlem Vajíkem představili na Valašské rallyshow Trabant Evo XI S600, což v české kotlině vypadalo zcela recesisticky. Ovšem před pár dny kontaktoval Jaroslava Orsáka ředitel technického vývoje Trabant Motorsport NDR, Joachim Fric s lákavou nabídkou, která by mladému Orsákovi umožnila startovat v mistrovství Německa 2010 s novým prototypem pojmenovaným Trabant 900 Extreme.

---

Jean-Joseph a Ragnotti vyvíjejí soutěžní speciál Dacia

Francouzský jezdec Simon Jean-Joseph oznámil vloni v listopadu konec kariéry. Není to však úplně pravda, jednalo se pouze o strategický tah, jak se vyvázat ze smlouvy u Citroënu. Bývalý mistr Evropy se totiž již podíli na vývoji nového soutěžního speciálu francouzské automobilky Renault.

---

Přeplňované S2000 pojedou na bionaftu!

Není to tak dávno, co jsme informovali o představení první soutěžní verze Volkswagenu Scirocco, kterou má na svědomí rakouská stáj Hofbauer Motorsport. Věci na sebe nedaly dlouho čekat a nyní se odhalují nové obzory nejen tohoto projektu, ale i budoucnost populární kategorie S2000.

---

FIA zavádí revoluční pravidla do mistrovství světa

Mezinárodní automobilová federace FIA si je vědoma upadající úrovně světového šampionátu a tak se její vedení pokouší po vzoru formule 1 prostřednictvím revolučních pravidel tuto situaci vylepšit. Otázkou je, zda dnes dopoledne odsouhlasené změny přinesou kýžený efekt.

---

Pravda o konci Suzuki v mistrovství světa

Jako blesk z čistého nebe přišlo koncem loňského roku oznámení japonské automobilky Suzuki o stažení z mistrovství světa. Jako oficiální důvod byla použita v poslední době hodně oblíbená fráze o celosvětové krizi, serveru AutoSport.CZ se však podařilo vypátrat pravý důvod.

---

Seriál IRC zamíří na další kontinent

Seriál Intercontinental Rally Challenge podporovaný satelitní stanicí Eurosport získává na stále větším významu. S tím souvisí i jeho rozšiřování do dalších zákoutí Země. Pořadatelé se snaží zachovat se v duchu názvu svého šampionátu a od příštího roku jej rozšiřují o další kontinent.

---

Pirelli končí v mistrovství světa !

Italský pneumatikářský gigant Pirelli končí v mistrovství světa! Jeho mateřská společnost Pirelli Competizioni dnes ohlásila okamžitý bankrot, přičemž jsou ke dnešnímu dni ukončeny veškeré aktivity této společnosti v mistrovství světa.

---

FIA zavádí po HANSu nový bezpečnostní prvek

Mezinárodní automobilová federace FIA se v poslední době snaží maximálně soustředit na bezpečnost soutěžních posádek v závodních autech. Před několika lety zavedla povinnou ochranu krku nazývanou HANS, pro nadcházející sezónu bude homologován další bezpečnostní prvek.

---

František Čuba obnovuje tým Agroteam Slušovice

V osmdesátých letech minulého století patřil slušovický Agroteam k nejvážnějším konkurentům tehdejšího AZNP na kolbišti automobilových soutěží. Přesně po dvacetileté odmlce se v letošním roce vrátí stejnojmenný tým na závodní tratě.

---

Diskuze

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist