Mistrovství světa 2017

nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 ] starší

Mads Østberg mění spolujezdce, Ola Fløene končí

14. července 2017 • 01:00

Překvapivá informace přišla z týmu Madse Østberga. Pilot, který letos startuje s nejnovějším modelem Fordu Fiesta WRC v týmu Martina Prokopa, se rozhodl uprostřed sezóny pro výměnu spolujezdce, kdy vedle něj končí velezkušený Ola Fløene.

příspěvků: 1 celý článek »

Fotogalerie z Orlen Rally Poland od André Lavadinha

10. července 2017 • 08:15

U našich severních sousedů se již tradičně na začátku července konal jeden z nejrychlejších a zároveň nejnebezpečnějších závodů mistrovství světa, Orlen Rally Poland. Na závod, který kromě obvyklé divácké anarchie provázelo i nezvykle špatné počasí se vydal i náš stálý redakční spolupracovník André Lavadinho, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

Latvala vyhrál power stage, body získává i Hänninen

6. července 2017 • 11:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing World Rally Team zakončil náročnou Polskou rallye vítězstvím v Power Stage, které ukořistil Jari-Matti Latvala. Během víkendu tak vybojoval již čtvrté etapové vítězství, čímž získal pět bodů do mistrovství jezdců a posunul se tak na třetí místo v celkovém pořadí šampionátu. Latvala byl nucen ze sobotní jízdy odstoupit, ale ještě před tím se zúčastnil lítého boje o vítězství, přičemž první den na mokrém a kluzkém povrchu dokonce vedl. Body získal i Juho Hänninen, který dojel na 10. místě.

Fotogalerie z Orlen Rally Poland od Jörga Ullmanna

4. července 2017 • 12:00

U našich severních sousedů se již tradičně na začátku července konal jeden z nejrychlejších a zároveň nejnebezpečnějších závodů mistrovství světa, Orlen Rally Poland. Na závod, který kromě obvyklé divácké anarchie provázelo i nezvykle špatné počasí se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Jörg Ullmann, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

Tidemand zvětšil svůj náskok ve vedení WRC 2, premiérové vítězství pro Veibyho

4. července 2017 • 08:00

Po osmé v řadě v sezóně 2017 vyhrál tým s vozem Škoda Fabia R5 podnik mistrovství světa rally v kategorii WRC 2. V Polské rally zvítězil aktuální lídr Asijsko-pacifického šampionátu – posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (N/N) – jedoucí s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5 týmu Printsport.

Seznam přihlášených posádek na Neste Rally Finland

3. července 2017 • 18:00

V těchto dnech byl zveřejněn seznam přihlášených posádek na následující podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, Neste Rally Finland. Na další extrémně rychlý šotolinový podnik v kalendáři se tentokráte přihlásilo jen 65 posádek.

Thierry Neuville vyhrál Orlen Rally Poland

2. července 2017 • 16:00

Thierry Neuville vyhrál Polskou rallye a po třetím triumfu v sezoně se na 11 bodů přiblížil k lídrovi mistrovství světa Sébastienu Ogierovi. Jezdec týmu Hyundai zvládl lépe dlouho těsnou bitvu s Estoncem Ottem Tänakem, který se v úvodu závěrečné etapy ujal vedení, ale v následné zkoušce skončil mimo trať a posléze odstoupil.

Thierry Neuville vyhrál shakedown na Orlen Rally Poland

29. června 2017 • 12:30

Shakedownem dnes začala mezi českými fanoušky populární Orlen Rally Poland Po nočních bouřkách na posádky i dávky čekaly rozmoklé tratě, se kterými si nejlépe poradili piloti Hyundaie. Zvítězil Thierry Neuville, před třetího Haydena Paddona se vklínil ještě Ott Tänak s Fordem.

Tidemand / Andersson chtějí pokračovat ve vítězném tažení značky Škoda ve WRC 2

29. června 2017 • 08:00

Pontus Tidemand a Jonas Andersson dominují kategorii WRC2 mistrovství světa v rally. V letošní sezoně se účastnili čtyř podniků a všechny vyhráli, to mluví samo za sebe. Pokud by se jim podařilo zvítězit také v Polské rally, která se koná od 29. června do 2. července, měli by významně nakročeno k vítězství v letošním šampionátu mistrovství světa kategorie WRC2.

Kopecký a Dresler si dojeli pro své první letošní vítězství ve WRC 2

13. června 2017 • 12:00

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (ŠKODA FABIA R5) si na Italské rally na Sardinii dojeli dominantním stylem pro vítězství v kategorii WRC 2. Svoji pozici si udrželi již od druhé rychlostní zkoušky. Během svého třetího účinkování na tomto středomořském ostrově dosáhli svého prvního vítězství v kategorii WRC 2 a na 19 absolvovaných rychlostních zkouškách zajeli 13 nejrychlejších časů.

Fotogalerie z Rally Italia Sardegna od André Lavadinha

12. června 2017 • 15:00

Rally Italia Sardegna patří kvůli všudypřítomnému prachu z hlediska fotografů k jednomu z nejvděčnějších podniků mistrovství světa v automobilových soutěžích. Nejinak tomu bylo i letos, jak se ostatně můžete přesvědčit na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

Gekon Racing v Portugalsku na podiu

12. června 2017 • 08:00

Milovická stáj Gekon Racing má za sebou úvodní dva závody ve WRC2. To vše s nově postaveným vozem Citroën DS3 R5, který sedlá Ital s rumunskou licencí a úřadující juniorský šampion Simone Tempestini. Po čtvrtém místě na Korsice dopadl jeho druhý start ještě lépe, v Portugalsku obsadil třetí místo.

Ott Tänak vyhrál Rally Italia Sardegna

11. června 2017 • 13:30

Estonský mladík ve službách M-Sportu Ott Tänak konečně vyhrál svou první soutěž mistrovství světa. Po několika smolných soutěžích, kdy přišel o vítězství až v závěru, dokázal své letošní snažení na Rally Italia Sardegna dotáhnout až do úspěšného konce.

Shakedown na Rally Italia Sardegna opanovaly Hyundaie

8. června 2017 • 12:00

Tovární jezdci Hyundaie opanovali dnešní shakedown na další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Italia Sardegna. Mezi suverénně nejrychlejší trojici Sordo-Neuville-Paddon se dokázal vklínit jen Esapekka Lappi s Toyotou. Shakedown byl na dlouhou dobu přerušen kvůli havárii Martina Prokopa.

Jan Kopecký a Pavel Dresler se vracejí do šampionátu FIA WRC 2

7. června 2017 • 12:00

Jan Kopecký a Pavel Dresler budou hlavní posádkou týmu Škoda Motorsport na Italské rally na Sardinii, která se jede tento víkend 8. – 11. června 2017. Jan Kopecký a Pavel Dresler se po třech vítězstvích a dominantním vedení v českém šampionátu vracejí do světového šampionátu FIA WRC 2. Česká posádka je v průběžném hodnocení aktuálně na osmé pozici.