Mistrovství světa 2019

nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] starší

C3 se vrací do Latinské Ameriky

24. dubna 2019 • 15:00

Seriál WRC míří do Argentiny k pátému dějství, po Mexiku teprve druhému na šotolině. Posádky Citroën Total World Rally Teamu, Sébastien Ogier - Julien Ingrassia a Esapekka Lapii - Janne Ferm, budou opět těžit z podpory vášnivých fanoušků, kteří jsou pro Latinskou Ameriku typičtí. Obě posádky hodlají ukázat podobnou rychlost, jakou předvedly před půldruhým měsícem na tratích kolem Leónu a pokračovat v sérii umístění na pódiu.

Seznam přihlášených posádek na Copec Rally Chile

19. dubna 2019 • 01:00

V půlce května se premiérově uskuteční mistrovství světa v automobilových soutěžích také v Chile. Podnik zařazený do kalendáře hlavně díky štědrému vládnímu příspěvku, který ve finále pohřbil Dakar v Jižní Americe, slibuje na jihoamerické poměry naprosto nebývale početný seznam přihlášených posádek.

Seznam přihlášených posádek na Rally Argentina

18. dubna 2019 • 10:00

Již koncem příštího týdne se uskuteční další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Argentina. Jak je na těchto soutěžích bohužel zvykem, seznam přihlášených posádek neoplývá ani kvantitou, ani příliš velkou kvalitou.

Ogier a Ingrassia druzí na Korsice

4. dubna 2019 • 12:00

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia si díky své bojovnosti zajistili na Korsice třetí pódium v této sezoně a čtvrté umístění mezi první třemi pro Citroën Total World Rally Team. Jejich tvrdě vybojovaná korsická druhá příčka jim vynesla snížení odstupu na první místo v celkové klasifikaci mistrovství světa pilotů na pouhé dva body.

První a druhé místo pro Toyotu Yaris v závěrečné Power Stage

2. dubna 2019 • 18:00

Solidní výkony všech vozů Toyota Yaris WRC v rámci Korsické rallye zakončili Kris Meeke a Ott Tänak prvním a druhým místem v závěrečné Power Stage. Všechny tři týmové vozy se nakonec umístily v první desítce. Plány zhatilo několik časově náročných zdržení.

SOUHRN: Neuville ovládl po Evansově defektu Tour de Corse

31. března 2019 • 23:00

Francouzskou Tour de Corse vyhrál po dramatickém závěru Belgičan Thierry Neuville a je novým lídrem seriálu mistrovství světa. K vítězství mu na Korsice pomohl defekt vedoucího britského jezdce Elfyna Evanse v závěrečné power stage.

C3 WRC nabírá kurs Korsika

27. března 2019 • 12:00

První podnik kompletně na asfaltu, to je Rally Korsika, čtvrté dějství seriálu mistrovství světa WRC 2019, domácí start pro Citroën Total World Rally Team. Posádky francouzského týmu ve složení Sébastien Ogier-Julien Ingrassia a Esapekka Lappi-Janne Ferm mají velké šance také díky tomu, že změny na trasách rally by jim měly vyhovovat.

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

25. března 2019 • 16:00

Čtvrté dějství mistrovství světa 2019 FIA World Rally Championship, Francouzská rallye na Korsice (28. 3.–31. 3. 2019), nabídne na středomořském ostrově napínavé souboje. S privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5 se Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem vůbec poprvé pustí do soubojů na 14 rychlostních zkouškách Francouzské rallye, jež se jede na úzkých silnicích plných zatáček.

Fotogalerie z Rally Guanajuato México od André Lavadinha

18. března 2019 • 10:00

Ještě jednou se vrátíme ke třetímu podniku letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, kterým byla letos organizačně nepříliš vydařená Rally Guanajuato México. A to vše prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

Tänak vybojoval pro Toyota Gazoo Racing v Mexiku druhé místo

13. března 2019 • 17:00

Ott Tänak z týmu Toyota Gazoo Racing WRT ve finiši Rallye Mexiko vybojoval druhé místo a udržel si tak své vedení v bodování závodních jezdců světového rallyového šampionátu FIA. Všechny tři vozy Toyota Yaris WRC se ve vysilujícím podniku na šotolině zařadily mezi osm nejlepších.

Druhé prvenství v sezoně pro Citroën

12. března 2019 • 12:00

Neuvěřitelně klidný a vyrovnaný výkon předvedli Sébastien Ogier a Julien Ingrassia v závěrečné etapě Rally Mexiko a stvrdili své druhé vítězství ze tří podniků sezony 2019. C3 WRC navíc dojel od startu šampionátu v Monte Carlu vždy na pódiu. Citroën Racing tak natáhl šňůru prvenství na Rally Mexiko už na rekordních osm.

SOUHRN: Sébastien Ogier vyhrál Rally Guanajuato México

10. března 2019 • 22:00

Sébastien Ogier vyhrál Rally Guanajuato México a zdramatizoval situaci na čele šampionátu. Na druhém místě dojel Ott Tänak, který i nadále drží první pozici v seriálu, třetí dojel Elfyn Evans.

Fotogalerie z Rally Sweden od André Lavadinha

8. března 2019 • 16:00

Ještě jednou se vrátíme ke druhému podniku letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, kterým byla letos nepříliš sněhobílá Rally Sweden. A to vše prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

Seznam přihlášených posádek na Tour de Corse

7. března 2019 • 17:00

Celkem 96 posádek se přihlásilo na čtvrtý díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, kterým bude tradiční asfaltová Tour de Corse. Na francouzský ostrov ve Středozemním moři se vydá i jedna česká posádka, konkrétně dvojice Petr Nešetřil-Jiří Černoch.

Nová Škoda Fabia R5 naživo a pořádně zblízka

7. března 2019 • 10:00

Na autosalonu v Ženevě se novinářům i fanouškům představuje aktualizované provedení rallyového speciálu Škoda Fabia R5. Nástupce nejúspěšnějšího vozu v historii Škoda Motorsport je k vidění ve „válečných barvách“, ve kterých se v blízké budoucnosti postaví na start mistrovství světa. Návštěvníci autosalonu zároveň díky virtuální realitě mohou zažít intenzivní pocity ze závodu téměř na vlastní kůži.