nejnovější | novější [ … 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | … ] starší

Fotogalerie z Ostarrichi Rallye od Dalibora Benycha

foto

22. října 2007 • 05:00

O uplynulém víkendu se u našich rakouských sousedů jela Ostarrichi Rallye. Ta byla zařazena nejen do rakouského šampionátu, ale také jako jeden z dílů evropského poháru historických vozů. Jak se dařilo více než třicet let starým vozům i těm soudobým v čele se žhavou premiérou Waldherra s Polem S2000 si můžete prohlédnout na snímcích našeho stálého spolupracovníka Dalibora Benycha.

příspěvků: 2 celý článek »

Basso na Sardinii potvrdil zónové vítězství

foto

19. října 2007 • 11:00

Piero Longhi poprvé v životě vyhrál šotolinovou klasiku, Rally Costa Smeralda s centrem v Porto Cervu na Sardinii. Jedenačtyřicetiletý pilot své prvenství věnoval tragicky zahynulému Colinu McRae: „S Colinem jsem se znal a byl to v mnoha směrech výjimečný člověk. Byl oblíbencem, ze kterého je teď legenda…“

žádný příspěvek celý článek »

Rakouská premiéra vozu S2000

foto

19. října 2007 • 10:00

O nadcházejícím víkendu se u příležitosti předposledního dílu mistrovství Rakouska, Ostarrichi Rallye, uskuteční premiéra vozu specifikace S2000 u našich jižních sousedů. Rakouský pilot Andreas Waldherr přijede představit možnou zbraň pro nadcházející sezónu, Volkswagen Polo S2000.

Entre Ríos: Villagrovy zápasy v bahně

foto

19. října 2007 • 05:00

Město Concepción del Uruguay už od roku 1986 nepřetržitě hostí jeden z dílu mistrovství Argentiny v rally. Rychlostní zkoušky se konají v provincii Entre Ríos, letos se podnik počítal také do jihoamerického seriálu Codasur. Vítězství si připsal Federico Villagra, pro něhož to bylo letošní již šesté vítězství z osmi dosavadních startů v argentinském mistrovství.

Szczeczina: Diváci uvidia na tratiach v okolí Košíc kvalitné boje

foto

19. října 2007 • 01:00

TEMPUS RALLY 2007 Majstrovstvá Slovenskej republiky vyvrcholia záverečným podujatím v Košiciach. Tridsiatytretí ročník TEMPUS BECEP RALLY KOŠICE sa uskutoční koncom októbra a je okrem posledného dejstva slovenského šampionátu aj záverečným podujatím FIA Zóny strednej Evropy pod názvom FIA CEZ Trophy 2007. Na čele organizačného výboru z Auto klubu Košice stojí už mnoho rokov JUDr. Peter Szczeczina, riaditeľ rally a predseda organizačného výboru.

Saaremaa: Novikov na střeše a české punto v lese

foto

18. října 2007 • 11:00

Subaru Finest Rally Team někdejšího účastníka MS Markko Märtina opět triumfoval v estonském mistrovství. Po loňské sezoně, kterou dovedl do zdárného konce Martin Rauam, se letos o úspěch nejvíce přičinil dvacetiletý Rainer Aus, vítěz dvou letošních dílů estonského mistrovství. Jeho zatím poslední triumf se odehrál na Saaremaa Rally.

Tvardica: pohroma "es-šestnáctek"

foto

18. října 2007 • 05:00

Při neúčasti již jistého bulharského mistra Dimitara Ilieva vyhrál Jasen Popov předposlední podnik letošního bulharského seriálu, Rally Tvardica. Jedenačtyřicetiletý pilot, navigovaný svým o deset let mladším bratrem Dilianem, byl o 54 sekund rychlejší druhého Kruma Doncheva. Do cíle dorazily dva ze tří startujících vozů třídy N4, naopak nedokončil ani jeden speciál kategorie S1600.

Nech Brouka žít...

foto

18. října 2007 • 02:00

Viva Racing team (VRT) vznikol v roku 1998. Zo začiatku sa výhradne špecializoval na závody rallycrosu, kde bol veľmi úspěšný. V prvom závode ktorý se konal v Šlukově sa umiestnil Jiří Vichta na druhom mieste a v Sedlčanoch na mieste prvom. Od roku 2006 se VRT rozhodol špecializovať na závody do vrchu a rallye. Team tvorí pilot Jiří Vichta , mitfára Helena Petříková, hlídač Bad a neprehliadnuteľný VW Brouk.

Rufa Sport před koncem sezóny 2007

foto

18. října 2007 • 01:00

V dňoch 19. - 20. 10. 2007 sa koná 4. ročník Würth Partr Rally Vsetín, ktorý je súčasťou Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky. Tím RUFA-SPORT s poľskou posádkou G. Grzyb a R. Hundla na vozidle Suzuki Swift S1600 nebude na tomto podujatí chýbať.

Cuoq šotolinovým mistrem Francie

foto

17. října 2007 • 11:00

Jean-Marie Cuoq zvítězil v Rallye des Cardabelles. Bylo to jeho již čtvrté letošní prvenství a tak se pilot bílé „velryby“ může jeden podnik před koncem francouzského šotolinového seriálu radovat z mistrovského titulu. Bryan Bouffier, doposud celkově třetí a vedoucí muž skupiny N, tentokrát vyšel bodově naprázdno. Kvůli poruše převodovky svého mitsubishi musel totiž odstoupit.

Kyperská rally se sabotáží

foto

17. října 2007 • 09:00

Charalambos Timotheu jedoucí s Mitsubishi Lancer Evo IX vyhrál pětatřicátý ročník soutěže, která se letos spolu s Rajdem Polským uchází o opětovné zařazení do seriálu mistrovství světa – Rally Cyprus. Jako druhý v Limassolu skončil Nasser Al Attiyah, který se tak přiblížil na rozdíl devíti bodů leaderovi blízkovýchodního mistrovství Khalidu Al Qassimimu. Ten na Kypru dojel na „bramborovém“ čtvrtém místě.

Colina u BMW nakonec nahradí Bruno Saby

foto

17. října 2007 • 07:00

Šéf týmu X-Raid Sven Quandt oznámil náhradníka za tragicky zesnulého Colina McRae do svého týmu provozujícího vozy BMW X3 CC na dálkových soutěžích. Nakonec jím nebude uvažovaný světový šampion Marcus Grönholm, ale další bývalý špičkový soutěžák Bruno Saby.

Korunovaný mistr Van Eldik vyloučen

foto

17. října 2007 • 06:00

Již korunovaný mistr Holandska Mark van Eldik odešel z dalšího dílu domácího seriálu, Nederland Rally, s prázdnou. Byl totiž dodatečně vyloučen za přijetí cizí pomoci, když mu po drobných technických problémech diváci pomáhali tlačit jeho vůz. Přitom měl našlápnuto na další vítězství, jelikož při dojezdu do cíle měl téměř dvouminutový náskok před druhým Pietem van Hoofem.

příspěvků: 3 celý článek »

Mundl mistrem Rakouska - srovnal Witmanna

foto

16. října 2007 • 06:00

Raimund Baumschlager vyrovnal historický 27 let starý rekord Franze Wittmanna, když popáté v řadě získal titul rakouského mistra. Pro „Mundla“ se jedná celkově již o šestý primát, ani to však není konec přepisování historických záznamů – podobně jako Witmann vyhrál rodák z Rosenau již posedmé a popáté v řadě ARBÖ Rallye Steiermark, konanou v okolí Admontu.

Salanon novým vládcem francouzských asfaltů

foto

16. října 2007 • 03:00

Během posledního zářijového víkendu si Jean-Marie Cuoq dojel pro své letošní třetí vítězství ve francouzském asfaltovém mistrovství a poskočil tak na čtvrté místo v průběžném hodnocení seriálu. Z prvního místa naopak nedobrovolně odešel Eric Mauffrey, jehož kitová „třistašestka“ na Rallye le Touquet vydržela pouze do desáté rychlostní zkoušky; na čele jej vystřídal David Salanon, jenž při své premiéře na rally v Normandii dojel jako třetí