Ostatní soutěže 2007

nejnovější | novější [ … 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | … ] starší

Lipeikis je bod od titulu

9. října 2007 • 06:00

Úřadující mistr Litvy, Rokas Lipeikis, si odnesl z vilniusské Ralis Lietuva již třetí letoší vítězství a před posledním podnikem sezony 2007, Ralis Kauno Ruduo, mu chybí jediný bod k obhajobě primátu. Teoretickou šanci na titul má už pouze Audrius Gimžauskas.

příspěvků: 2 celý článek »

Titi Aur: letos poprvé vyhrál a skončil

9. října 2007 • 03:00

Po vítězství na předposledním podniku letošního mistrovství Rumunska, transylvánské Raliul Avram Iancu, se Constantin Aur rozhodl nestartovat na jakémkoliv dalším podniku organizovaném spolkem Federatia Romana de Automobilism Sportiv, který sice provozuje tamější mistrovství, nespadá však pod kompetence FIA. Osminásobný mistr Rumunska se nechal slyšet, že od nynějška bude startovat pouze na soutěžích s puncem Mezinárodní automobilové federace.

Kdo se stane v Košicích slovenským vicemistrem?

8. října 2007 • 09:30

Třicet přihlášek na seznamu přihlášených evidovali týden před uzávěrkou v sekretariátu 33. TEMPUS BECEP RALLY KOŠICE 2007. Třiatřicátý ročník košické rally je závěrečným podnikem seriálu TEMPUS RALLY Majstrovstvá Slovenska 2007 a zároveň je posledním podnikem FIA Zóny střední Evropy pod názvem FIA CEZ Trophy 2007.

Marcus Grönholm místo Colina na Dakar?

5. října 2007 • 11:30

Počátkem července letošního roku se bývalý mistr světa v automobilových soutěžích Colin McRae dohodl s týmem X-Raid na start v nadcházejícím ročníku Rallye Paříž-Dakar. Po tragické nehodě koncem minulého měsíce muselo vedení týmu začít hledat náhradu. Mohl by jím být další špičkový soutěžák Marcus Grönholm.

Armin Schwarz pojede na Lausitz Rallye !

5. října 2007 • 10:00

Není to příliš dávno, co německý pilot Armin Schwarz pověsil k radosti řady českých fanoušků volant na hřebík. Dal se na manažerování, ale ani to se mu příliš nedařilo. Ambice německé Lausitz Rallye jej však zaujaly a tak se bývalý tovární jezdec Škody rozhodl, že se v okolí Boxbergu aktivně objeví.

příspěvků: 5 celý článek »

Konečné výsledky Pošumavského poháru historic rallye 2007

5. října 2007 • 02:00

Letošní rok měl plzeňský RKHA v AČR pod vedením Dana Kroba v plánu 4 jednodenní soutěže, které byly spárované – dvě akce o velikonočním víkendu, dvě během podzimního prodlouženého víkendu. Závody se odjely bez potíží, a tak nastává otázka: „Jak to vůbec dopadlo?“

Martin Bujáček si vyzkoušel nový vůz

4. října 2007 • 03:00

Poslední soutěží premiérové sezony v MIO GPS Mistrovství ČR ve sprintrally bude pro Martina Bujáčka Rally Jeseníky, která se po dvaceti letech vrací na českou scénu. Nejen Martin s Billym, ale všechny posádky Poháru mládeže ukazují, že dokážou soutěžit i s jezdci o generaci a více staršími, a možná právě i proto Martin pokukuje po tom, co by mohlo přijít po jeho osmnáctinách.

Video z Rally Sliven

4. října 2007 • 02:00

Počátkem září se uskutečnila jedna z nejvýznamnějších soutěží v Bulharsku, Rally Sliven. Závod, který skončil tragickou havárií Andreje Aleksandrova si můžete připomenout ve více než hodinovém sestřihu jednoho z Bulharských fanoušků vystupujících pod přezdívkou Valio.

Georgi Tanev končí s automobilovými soutěžemi

3. října 2007 • 13:00

Bulharský jezdec Georgi Tanev chtěl v letošním ročníku bojovat nejen o titul národního mistra, ale také v kontinentálním mistrovství Evropy. Vážná havárie na seznamovacích jízdách před INA Croatia Rally mu však udělala zásadní čáru přes rozpočet.

Irským mistrem se stal Eugenne Donnelly

3. října 2007 • 06:00

Závěrečným podnikem pokračoval o uplynulém víkendu irský šampionát. Někteří jezdci z mistrovství světa využili tento podnik jako test na letošní Rally Ireland, soutěž pak také korunovala letošního irského mistra, kterým se stal Eugenne Donnelly.

V Estonsku další tragická nehoda

3. října 2007 • 04:00

O uplynulém víkendu se jel v okolí Viljandi sedmý podnik letošního estonského šampionátu, SEB Mulgi Ralli. Tragická série při automobilových soutěžích z posledních týdnů bohužel pokračuje, při estonské soutěži zahynul osmačtyřicetiletý Ain Teppo.

Cork Int. Rally kořistí Sebastiena Loeba

1. října 2007 • 14:45

Jako přípravu na listopadovou Irskou rally, která je novým přírůstkem v seriálu soutěží MS FIA rally, pojal svou účast na víkendové Cork International Rally tovární tým Citroen Sport. Ten si z Irska nakonec odvezl double, když vítězství vybojoval Sébastien Loeb na C4 WRC a druhé místo získal jeho týmový kolega Dani Sordó na Xsaře WRC.

Ve Švihově opět úřadovala posádka Svoboda – Adámek

1. října 2007 • 05:00

Na šest sobotních, švihovských rychlostních zkoušek pořadatelé „přípravili“ mnohem lepší počasí než na ty kramolínské. Celý den se závodilo na suchém povrchu vyjma vlhkých úseků, které byly ráno schované v lesním porostu. Více než pětikilometrová vložka prověřila všechny, kteří přežili Kramolín, i ty, kteří se přihlásili pouze na sobotní etapu. Dohromady 77 posádek vyrazilo v sobotu po půl desáté vstříc novým zážitkům.

Iliev přestál krizi a získal titul

27. září 2007 • 12:00

Podobně jako v letech 2000, 2001 a 2006 vyhrál Dimitar Iliev i letos srbskou YU Rally, která je tradičně součástí bulharského mistrovství. Získal tak rozhodujících deset bodů, které mu s předstihem dvou zbývajících závodů zajistily druhý titul bulharského mistra v řadě. Iliev se také zapsal do síně slávy, neboť čtyři triumfy ve čtyřicetileté historii této rally doposud zaznamenali pouze dva jezdci - Georgi Petrov a Brane Kuzmić.

Jonsson na bedně, Svedlund v příkopě

27. září 2007 • 10:00

Mats Jonsson, již korunovaný letošní mistr Švédska, vyhrál se svým escortem WRC i předposlední podnik sezony, šotolinovou rally Kolsvarundan. Na druhém místě skončil Per-Gunnar Anderson, kterému již byl navrácen před několika týdny zabavený řidičský průkaz a Švéd tak mohl konečně absolvovat svou opožděnou premiéru za volantem produkční čtyřkolky.