Ostatní soutěže 2008

nejnovější | novější [ … 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | … ] starší

Rally Krkonoše zdárně v cíli

17. června 2008 • 09:00

Bez problémů, bez narušení časového harmonogramu, proběhl v sobotu 14. června 2. ročník Rally Krkonoše za pořadatelství HBV Motorsport ve spolupráci se stovkami pořadatelů, činovníků, záchranných složek, sponzorů a dalších osob či organizací. Všem jmenovaným i zúčastněným posádkám patří velký dík. Na 129 kilometrech bylo připraveno osm rychlostních zkoušek, které tvořily 70 kilometrů z celkové tratě.

Švédské mistrovství pokračovalo v Karlskroně

17. června 2008 • 06:00

Mats Jonsson vyhrál druhý díl letošního mistrovství Švédska. To se kvůli nepřízni počasí a nadprůměrně teplé zimě muselo obejít bez sněhových soutěží a na svůj zařátek si muselo počkat až na konec května. Jen o dva týdny později se jelo v Karlskroně a Jonsson tam vyhrál dvě z celkových devíti vložek. Oscar Svedlund, který kvůli domácímu startu odvolal plánovanou účast na Rajdu Polském, odstoupil už na třetí vložce po havárii.

Španělská šotolina letos poprvé na suchu

17. června 2008 • 04:00

Kanárské Ostrovy nedávno přivítaly soutěž španělského šotolinového mistrovství. Během jednoho víkendu se odjely de facto dva podniky, každá etapa se hodnotila zvlášť. Posádky určitě potěšil fakt, že se letos poprvé dočkaly slunečného počasí a suchých tratí.

Rallijs Cesis dalším triumfem Vasaraudžisem

17. června 2008 • 02:00

Ivars Vasaraudžis i při druhém letošním startu s Lancerem WRC05 opět zvítězil, když byl nejrychlejší na všech sedmi rychlostních zkouškách Rallijs Cesis. O více než dvě minuty porazil Janise Vorobjovsem, nejrychlejším jezdcem skupiny N. Vasarudžisův týmový kolega ze stáje Skandi Rally Team sedmnáctiletý Janis Karklins skončil v nemocnici s otřesem mozku poté, co se svým produkčním mitsubishi havaroval na RZ 4.

Škoda Fabia Kit Car vyrazila na Ukrajinu

16. června 2008 • 08:00

Škoda Fabia Kit Car ze zlínského týmu Impromat Motorsportu má za sebou první zahraniční zkušenost. Na počátku června se totiž rozhodl zakoupit jeden z exotických exemplářů ukrajinský soutěžní jezdec Pavlo Gontovij, který by se s tímto vozem měl zúčastnit svého domácího mistrovství.

příspěvků: 8 celý článek »

Fotogalerie z Szombathely Rally od Romana Kašpárka

16. června 2008 • 07:00

Ještě jednou se vrátíme k zatím poslednímu dílu maďarského šampionátu, extrémně rozbahněné Szombathely Rally. Jak se posádkám dařilo na zrádné šotolinové trati si můžete prohlédnout na více než stovce skutečně vydařených snímků, jejichž autorem je náš stálý redakční spolupracovník Roman Kašpárek.

Rally Bojnice zrušené

13. června 2008 • 08:30

Štart štvrtého podujatia seriálu TEMPUS BECEP RALLY 2008 – majstrovstvá Slovenska bol plánovaný na polovicu júla (11. - 12. júl 2008) v Bojniciach. Podujatie sa však nakoniec napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených neuskutoční.

Crocker ve Whangarei "prioritním čističem"

13. června 2008 • 07:00

Chris West pokořil v Rally of Whangarei, novozélandském dílu Asijsko-pacifického mistrovství, o 17 sekund Haydena Paddona, jenž se stal novým leaderem novozélandského šampionátu. V klasifikaci mezinárodní série FIA si z Nového Zélandu odvezl maximální počet šestnácti bodů celkově třetí Cody Crocker.

Al-Attiyah v písku převálcoval konkurenci

13. června 2008 • 06:00

Nasser al-Attiyah a Chris Patterson během minulého víkendu vybojovali jedno z nejsuverénnějších prvenství v historii mistrovství Blízkého východu. Katarsko-irská posádka vyhrála během Syrian International Rally dvanáct ze třinácti zkoušek a nejbližšího soupeře za sebou nechali s pětiminutovým odstupem; byl jím Abdullah al-Qassimi, bratr továrního jezdce Fordu Khalida.

Mikkelsen nejrychlejší na Aurskog Høland Rally

12. června 2008 • 12:00

Andreas Mikkelsen si připsal další vítězství v domácím mistrovství, když vyhrál Aurskog Høland Rally. Pátý díl norského seriálu sice na vítězství v RZ prohrál s Madsem Østbergem poměrem 3:5, v cíli však otec i syn Østbergové byli klasifikováni až za „enkovou“ imprezou Sveinunga Bieltvedta.

Slovenské střípky

12. června 2008 • 10:30

Letos jsem dostal nabídku absolvovat slovenský šampionát Tempus Rally. Protože mi přišly zajímavé některé rozdíly mezi tím, na co jsem byl zvyklý v ČR a skutečnostmi, se kterými se člověk setkává u našich východních sousedů, rozhodl jsem se podělit o své postřehy se čtenáři serveru autosport.cz. Přestože rčení praví, že člověk míní, ale život mění, věřím, že mi letos bude dopřáno Vám z každého absolvovaného podniku MSR napsat pár řádek.

Úspěšný comeback Alexe Benguého

12. června 2008 • 08:00

Alexandre Bengué se poprvé od Korsické rally 2006 posadil do kokpitu vozu WRC a se svou spolujezdkyní Caroline Escudero jasně ovládl třetí díl domácího mistrovství, Rallye Région Limousin. Alex si tak připsal na této soutěži už druhé vítězství, poprvé zde triumfoval v roce 2004. Druhý dojel Eric Brunson, aktuální lídr francouzského mistrovství; v cáli mu na bývalého továrního jezdce Škody Motorsport chyběly dvě minuty.

příspěvků: 2 celý článek »

"Asiho" hattrick ve vyloučení na Szombathely Rallye

12. června 2008 • 07:00

Během minulého víkendu pokračovalo i mistrovství Maďarska. V Szombathely Rally potvrdil úspěch z roku 2005 Csaba Spitzmüller s Lancerem WRC05. Po skončení rally byl za nedovolený servis vyloučen nejrychlejší muž skupiny N György „Asi“ Aschenbrenner. Bylo to mimochodem už třetí vyloučení během čtyřech posledních ročníků šotolinové klasiky.

Americký debakl nových Imprez

12. června 2008 • 06:00

Podruhé v letošní sezoně porazil Antoine L'Estage hvězdy seriálu Rally America Championship. Mistr Kanady z let 2006 a 2007 startující s Hyundaiem Tiburon vyhrál sice pouze jedinou vložku Susquehannock Trail Rally, v cíli byl ale přesto na prvním místě, 17 sekund před Tannerem Foustem, vítězem šesti rychlostních zkoušek.

Inferno na Paradigit ELE Rally

11. června 2008 • 11:20

Přes deset rychlostních zkoušek trval boj Marka van Eldika a Erika Weverse o vítězství v nizozemské Paradigit ELE Rally. Jeho konec ale přišel na RZ 11, kde van Eldik se subaru narazil do stromu a to okamžitě začalo hořet. Posádka byla nezraněna, vážně poničený vůz se podařilo od úplné zkázy zachránit až s pomocí dalších posádek.

příspěvků: 3 celý článek »