Ostatní soutěže 2008

nejnovější | novější [ … 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | … ] starší

Novikovův úspěšný debut v S2000

11. června 2008 • 10:55

Jevgenij Novikov si o minulém víkendu poprvé v soutěži vyzkoušel vůz kategorie S2000. Jeho Lancer Evo IX byl tou dobou už na cestě na další díl PCWRC v Turecku, Impreza STI v dílnách britského Prodrivu a Novikov si proto půjčil Peugeot 207 S2000 z italského Power Car Teamu. Kromě nového vozu se v posádce představil i nový spolujezdec Jevgenij Kalačev. Nově sestavené posádka E-ART Rally Teamu v soutěži vyhrála 9 z 12 vložek a ve finále i celou rally. Druhý dojel s více než půlminutovým odstupem Alexandr Želudov.

příspěvků: 1 celý článek »

Ojeda dominuje španělskému asfaltu

11. června 2008 • 06:00

Úřadující mistr IRC Enrique García-Ojeda si v odstupu dvou týdnů zajistil dvě prvenství v domácím asfaltovém mistrovství. Po úspěchu na domácí soutěži v Kantabrii jezdec Peugeot Sport Espaňa triumfoval i ve Vigu, které hostilo Rallye Rías Baixas. Průběžnému pořadí seriálu stále vévodí Sergio Vallejo, jenž tentokrát dojel druhý; García-Ojeda na něj ztrácí devět bodů.

Rally Velenje pod taktovkou Kaučiče

11. června 2008 • 03:00

Tomaž Kaučič vyhrál třetí díl mistrovství Slovinska v řadě, zatím poslední triumf přišel na květnové Rally Velenje. V průběžném pořadí tak utekl druhému Darku Peljhanovi, jenž ve Velenje dojel druhý se ztrátou 23 sekund na jezdce týmu Avto Foto Market. Ve skupině A potažmo slovinské Divizi III dominoval Alex Humar, „malá enka“ ovládl Marko Jeram, jenž se na domácí tratě vrátil po delší odmlce.

Seznam přihlášených na Rally Krkonoše

11. června 2008 • 02:00

O nadcházejícím víkendu se uskuteční další díl letošního K4 poháru i mistrovství České republiky historických automobilů, Rally Krkonoše. Kdo se na rychlostních zkouškách v okolí Trutnova představí si můžete prohlédnout ve zveřejněném seznamu přihlášených posádek.

První letošní triumf Abarthu se zrodil na Salentu

10. června 2008 • 14:30

Andrea Navarra se postaral o první vítězství továrního týmu Abarth v letošním mistrovství Itálie. Loňská jednička týmu v seriálu IRC porazila o 25 sekund Lucu Rossettiho, úspěch Fiatu potvrdil třetím místem Renato Travaglia. Navarra i Rossetti nyní mají stejný počet 120 bodů v klasifikaci jihozápadní zóny Evropského poháru v rally.

příspěvků: 3 celý článek »

Rally Krkonoše hlásí : připraveno

10. června 2008 • 04:00

Druhý ročník Rally Krkonoše odstartuje v sobotu 14. června od Autostylu v Trutnově. Organizátorům z HBV Motorsport se v řádném termínu přihlásilo téměř sedmdesát posádek a podle slov Blanky Hlavaté je vše připraveno k úspěšné repríze loňského roku. Letošní ročník se započítává zejména do MČR historických vozů a do Poháru ČR v rally.

Jihoafrický šampionát exhibicí Hergena Fekkena

7. června 2008 • 02:00

Hergen Fekken, reprezentující „tovární“ tým BP Volkswagen, se stal jasnou hvězdou letošního mistrovství Jihoafrické republiky. Ze čtyř soutěží dvě vyhrál, dvakrát dojel druhý a nyní disponuje třiatřicetisekundovým náskokem na svého stájového kolegu Jana Habiga. Zatím poslední triumf se zrodil minulý víkend na Total International Rally v provincii Mpumalanga.

Strhující souboj o vteřiny na Rally Hebros

7. června 2008 • 01:00

Dimitar Iliev, který loni na bulharské Rally Hebros absentoval, se letos na asfaltové tratě vrátil a zopakoval svůj triumf z roku 2006. Bylo to jeho třetí letošní vítězství, bylo ale těžce vydřené; hlavním Mitkovým sokem byl Jasen Popov, které se poprvé představil v barvách nového sponzora, telefonní společnosti M-Tel. Mezi oběma jezdci byl v cíli z bulharského pohledu historicky nejmenšé vzájemný rozdíl, který činil 1.8 sekund. Krum Donchev konečně letos dojel do cíle domácí soutěže, nicméně se i nadále se svou novou Imprezou spíše pere.

Lancer WRC05 opět řádí v Lotyšsku

6. června 2008 • 06:00

Úřadující mistr Lotyšska a vítěz loňského Baltic Rally Cupu Ivars Vasaraudžis naskočil do letošné sezony až při druhém podniku domácího seriálu, Rallijs Talsi. Týmu Skandi Auto se i letos podařilo zajistit ex-tovární Mitsubishi Lancer WRC05 a Vasaraudžis s ním tentokrát dokázal vyhrát osm z deseti rychlostních zkoušek.

Druhý ročník G.A.G.A. Rally kořistí Topaloviče

6. června 2008 • 05:00

Drasko Topalovič známý v srbském mistrovství pod přezdívkou Veterinář, se dostal do vedení domácího seriálu poté, co vyhrál druhý letošní zvod, G.A.G.A Rally s centrem v Pirotu. Topalovič druhou sezonu jezdí s Carismou GT po Vladimiru Petrovičovi, dosavadnímu lídroví srbského mistrovství, který však v okolí Pirotu mimořádně chyběl.

Eamonn Boland vybojoval další asfaltový triumf

6. června 2008 • 04:00

Eamonnu Bolandovi jde Impreza WRC S12 evidentně k duhu, s tímto vozem totiž dokázal vybojovat už třetí vítězství v irském asfaltovém mistrovství v řadě. Tento seriál tentokrát zavítal do Velké Británie, kde se jela tradiční jim Clark Memorial Rally. Boland tam vyhrál šest z celkových patnácti rychlostních zkoušek a celkově byl rychlejší o čtyři sekundy před druhým Timem McNultym. Ten ale dodatečně obdržel patnáctiminutovou penalizaci za porušení pravidel týkajících se pneumatik a propadl se až na jedenácté místo.

Thomas nejmladším vítězem soutěžě MERC

6. června 2008 • 03:00

Dvacetiletý Nikos Thomas se stal historicky nejmladším vítězem někdejší soutěže mistrovství světa Cypru Rally, potažmo rally zařazené do mistrovství Blízkého východu. Thomas se stal od roku 1991 teprve druhým domácím jezdcem, který odstavní soutěž ovládl, když navázal na loňský výsledek Charalambose Timotheou.

Luca Rossetti je k nezastavení

6. června 2008 • 02:00

Italský tým Racing Lions zažívá skvělé období. Díky výsledkům Lucy Rossettiho v Turecku a Portugalsku stáj vede v seriálu IRC, podobně se jí ale daří i na domácí půdě. Zatímco před startem legendární Rally Targa Florio se Rossetti dělil o vedoucí pozici s Pierem Longhim, po absolvování 92. vydání sicilského závodu se reprezentant italského Peugeot ocitl v čele sám.

Pastranovo první letošní vítězství

6. června 2008 • 01:00

Až do poloviny května musel Travis Pastrana čekat na své první letošní vítězství. Po čtvrtém dílu letošního severoamerického seriálu - Oregon Trail Rally - se dotáhl na dostřel jediného bodu vedoucímu Kanaďanovi Andrewu Comrie-Pickardovi, který v Portlandu dojel na druhém místě.

příspěvků: 2 celý článek »

Flodinova anabáze na South Swedish Rally

5. června 2008 • 07:00

Mats Jonsson prodloužil svou rekordní statistiku v počtu triumfů na severské South Swedish Rally. Nyní jich má na svém kontě osm, zatímco druhý v pořadí Stig Blomqvist zde vyhrál čtyřikrát. Padesátiletý pilot z Edsvalli se letos dočkal prvenství poprvé od roku 2000.