Do dvoch súťažných dní bola rozdelená Slovnaft Rally Bratislava s celkovou dĺžkou 429 kilometrov z ktorých bolo 119 kilometrov rýchlostných skúšok. V prvý deň boli na programe tri RS. Hoci z dlhej roviny v úvode prvej rýchlostnej skúšky mal Jozef Béreš (Fiat Abarth Grande Punto Super 2000) obavy, bol najrýchlejší.

Igor Drotár (štartovné číslo 2, Škoda Octavia WRC) štartuje popri majstrovstvách Slovenska aj v českom šampionáte Sprintrally. Doteraz boli dve podujatia, ale posádka Igor Drotár – Vlado Bánoci cieľ nevidela ani raz. Vo Vyškove sa v Octavii WRC pokazila už v prvej rýchlostnej skúške prevodovka, v Lužických Horách prestalo auto fungovať po prvej rýchlostnej skúške.

Rally Bratislava: posádky absolvovali obhliadky trate

foto

23. května 2008 • 13:15

Vo stredu popoludní si prišlo po itinerár 52 posádok, ktorých hlavným programom bola vo štvrtok obhliadka trate. Rýchlostné skúšky Slovnaft Rally Bratislava sú rozvrhnuté na štyri úseky. Rýchlostná skúška č. 1, 3 a 4 sa volá Vinice, má dĺžku 6.75 kilometra a štart je pred obchodným dokom Tesco v Pezinku. Rýchlostná skúška 5, 7 a 10 - Pezinská baba - je najdlhšia, má dĺžku 15 kilometrov a časť jej trate vedie po trati pretekov do vrchu.

V Althofenu kraloval Kramer (+ fotogalerie)

foto

22. května 2008 • 18:50

Také u našich jižních sousedů o uplynulém víkendu pokračoval šampionát jednodenních soutěží svým druhým dílem. Dalším podnikem seriálu Austrian Rallye Challenge byla Jacques Lemans Althofen-Kärnten Rallye s centrem v Althofenu, konající se nedaleko rakousko-slovinských hranic. Na start této obtížné soutěže, jedoucí se na mimořádně členitých a technických tratích v podhůří Alp, se postavilo celkem 55 posádek ze čtyř evropských států.

Fotogalerie z Rajdu Elmot od Miroslawa Zagórného

foto

22. května 2008 • 06:00

Zatím posledním podnikem národního šampionátu u našich severních sousedů byl Rajd Elmot-Rémy. Nasát atmosféru polského soutěžního sportu můžete prostřednictvím dnešní fotogalerie, jejímž autorem je náš stálý redakční spolupracovník Miroslaw Zagórny.

příspěvků: 1 celý článek »

Dakar 2009: Argentina a Chile

foto

21. května 2008 • 10:30

Africký Dakar je mrtev, ať žije ten jihoamerický. V podobném duchu a s heslem 'Same Adventure, New Location' se nesla pařížská prezentace nového ročníku legendárního Dakaru, jehož 15 etap se ze známých důvodů přenese do Argentiny a Chile.

Bratislava je nám najbližšie

foto

21. května 2008 • 01:00

Miestom tretieho dielu seriálu Tempus Becep Rally 2008 je súťaž v Bratislave a okolí, čo pre posádku Teamu Citroën Slovakia prináša opäť zdanlivú výhodu domáceho prostredia, no ako sme s už viackrát presvedčili, rally je nevyspytateľný šport a spoliehať sa na znalosť terénu dá len čiastočne. Navyše, trať súťaže je opäť modifikovaná, čiže okrem dobre známej cesty na Pezinskú Babu budú mnohé kilometre aj pre nás neznáme.

Rally Krkonoše přivítá M ČR historiků

foto

20. května 2008 • 17:55

V polovině června, 13. – 14. 6., se do východočeského Trutnova podruhé sjedou posádky soutěžních automobilů. HBV Motorsport připravuje 2. ročník Rally Krkonoše, která je letos součástí Mistrovství ČR historických automobilů, K4 poháru ČR v rally, Poháru mládeže, České trofeje v rally pravidelnosti a vypsán je i Volný pohár pořadatele soudobých automobilů.

Corazza slaví premiérové vítězství

foto

20. května 2008 • 11:50

Peter Corazza se o minulém víkendu dočkal ve čtrnáctileté kariéře svého prvního vítězství na soutěži mistrovství Německa. Pilot z Oelsnitze vyhrál na své domácí Sachsen Rallye s centrem ve Cvikově; porazil o 27 sekund druhého Hermanna Gassnera, vedoucího muže průběžné klasifikace Deutsche Rallye Meisterschaft.

García-Ojeda slaví první letošní vítězství

foto

20. května 2008 • 10:00

Úřadující mistr IRC, Enrique García-Ojeda, se konečně dočkal prvního letošního vítězství. Stalo se tak na jeho domácí půdě při Rallye Cantabria Infinita, třetím podniku španělského asfaltového mistrovství. Jezdec, který zde triumfoval již v letech 2004 a 2006, vyhrál šest z osmi rychlých vložek a de facto kontroloval situaci po celou soutěž; svého nebližšího rivala Miguela Fustera za sebou nechal s dvouminutovým odstupem.

Henry se vrátil do francouzského mistrovství vítězstvím

foto

20. května 2008 • 08:00

Po absenci na zahajovacím podniku letošního asfaltového mistrovství Francie naskočil Patrick Henry do rozjetého vlaku až o minulém víkendu, kdy se jela tradiční Rallye Alsace Vosges. A Henry si tam vedl zcela suverénně – s výjimkou dvou testů vyhrál všechny vložky a stylem start-cíl si dojel pro vítězství. Jako druhý skončil Eric Brunson, jenž se posunul do čela průběžné klasifikace mistrovství.

Rumunský hattrick Jarkka Miettinena

foto

20. května 2008 • 04:00

Po třetím vítězství v řadě vede Fin Jarkko Miettinen průběžnou klasifikaci rumunského mistrovství s převahou osmi bodů nad úřadujícím mistrem Danem Girtofanem. Severský reprezentant Hiparion Rally Teamu vedl na Raliul Hunadoarei od RZ 1 a své vedení hájil bez přestávky až do cíle; druhého Girtofana pokořil o 34 sekund.

Jihoafrický Volkswagen má třetí double

foto

20. května 2008 • 02:00

Tým BP Volkswagen již potřetí v řadě vybojoval značkový double na soutěžích jihoafrického mistrovství. Na Sasol Rally v provincii Mpumalanga byl nejrychlejší Enzo Kuun před stájovým kolegou Hergenem Fekkenem. Třetí v pořadí, Nicholas Ryan na soukromé Toyota RunX S2000, ztratil na vítěze víc než tři minuty.

Hloupá chyba zhatila dobře rozjetou soutěž

foto

19. května 2008 • 16:10

Letošní velmi nabitý program Orsák rally sport teamu pokračoval o minulém víkendu ve Slovinsku startem na Rally Saturnus. Tratě okolo Lublaně byly pro Jarka i Karla zcela nové, Karel měl pouze drobnou zkušenost z minulosti s tratěmi kolem Trbovlje. Soutěž v cizím prostředí byla pro oba velkou výzvou.