Ostatní soutěže 2008

nejnovější | novější [ … 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | … ] starší

Iliev bezpečně na bulharském čele

8. května 2008 • 07:00

Dimitar Iliev vede s maximálním možným bodovým stavem letošní bulharské mistrovství, když vyhrál i druhý díl tohoto seriálu, Rally Vida. Reprezentant letos nově složeného Iliev Rally Teamu měl sice ze začátku potíže, nakonec ale vyhrál čtyři vložky z celkových devíti a o více než půl minuty porazil Petara Gioševa.

Zmoklá Rally Stara Forteča otevřela ukrajinské mistrovství

8. května 2008 • 06:00

Na deštěm zmáčených a rozblácených tratích Rally Stara Forteča vyrazil Alexandr Saljuk junior na cestu za svým třetím titulem ukrajinského mistra v řadě. Po rozpadu MacCoffee Rally Teamu jezdec z Kyjeva představil na soutěži v Kamenci Podolském Lancera Evo IX v barvách nového Prime Rally Teamu.

Rally of the Lakes dalším triumfem Bolanda

7. května 2008 • 09:00

Eamonn Boland, který ještě nedávno čekal přes pět let na své druhé vítězství v Irish Tarmac Championship, si jen pár týdnů po úspěchu na Circuit of Ireland odnesl prvenství i z tradiční Rally of the Lakes. Byl nejrychlejší na třech ze sedmnácti rychlostních zkoušek a o více než tři minuty porazil Dereka McGarrityho, který tuto soutěž vyhrál v roce 2004. Třetí skončil Dessie Keenan; všichni jeli na Imprezách WRC různých specifikací.

Andreas Waldherr poprvé vyhrál soutěž ÖMS

7. května 2008 • 07:00

Čtyři dny po svých čtyřicátinách vybojoval Andreas Waldherr své historicky první vítězství v soutěži mistrovství Rakouska. Na Bosch Super plus Rallye se navíc postaral o první rakouský triumf vozu kategorie S2000. Po dlouhé době se jednalo se o vyhranou soutěž pro Volkswagen; naposledy se tak stalo na Steiermark Rallye před jedenácti lety, kdy s kitovým Golfem III vyhrál Raimund Baumschlager.

Ken Block v čele amerického mistrovství

7. května 2008 • 03:00

Subaru Rally Team USA si připsal double na severoamerické šotolinové klasice - Olympus Rally, jež byla v letech 1986-88 součásti seriálu mistrovství světa. Pro letošek se centrum soutěže posunulo o 500 kilometrů na východ do Pomeroy. Ken Block tam dokázal vyhrát i přes trojici defektů, s třiadvacetisekundovou ztrátou dokončil jeho týmový kolega Travis Pastrana.

Fiat Rufa Rally Team vyráža do Poľska

7. května 2008 • 01:00

Poľské mesto Swidnica sa stane nadchádzajúci víkend hostiteľom už 36. ročníka Rajdu Elmot, súťaže, ktorá je zaradená do majstrovstiev Poľska. Po prvých dvoch smolných súťažiach v rámci slovenského šampionátu nebude na štarte chýbať ani slovenským divákom dobre známa posádka Fiat Rufa Rally Teamu Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Przemyslawom Mazurom.

Fotogalerie z Rakouské Bosch Super plus Rallye

6. května 2008 • 13:00

Kromě mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích o minulém víkendu porkačovala i nejvyšší série u našich jižních sousedů. Na rakouské Bosch Super plus Rallye v okolí města Pinggau si dali dostaveníčko rakouští soutěžáci, kteří měli po led(n)ové Jänner Rallye a tragickém Lavanttalu první plnohodnotnou možnost poměřit své síly na asfaltu. Nechyběl u toho ani Jiří Dokulil, jehož snímky vám nyní přinášíme.

"Enkař" van den Heuvel holandským leaderem

6. května 2008 • 12:30

I přes účast řady vozů kategorie WRC momentálně vévodí holandskému mistrovství nejrychlejší „enkař“ Jasper van den Heuvel. Ten se svým lancerem dojel na zatím posledním podniku Proflex Merwede Rally Hulst jako druhý, když jej porazil pouze Dirk Boers na Impreze WRC. Největší favorit Mark van Eldik tentokrát odjel s nepořízenou, na vině bylo porouchané turbo v jeho subaru.

příspěvků: 2 celý článek »

Perlu Afriky ovládl Jamie Whyte

6. května 2008 • 03:00

Po Johnnym Gemmellovi a Conradu Rautenbachovi se Jamie Whyte stal třetím jezdcem v historii, který vyhrál Pearl of Africa, ugandskou rally zařazenou do mistrovství Afriky. Jezdec ze Zimbabwe se dostal do vedení až na poslední rychlostní zkoušce poté, co Japonec Hideaki Miyoshi prorazil pneumatiku.

Miskolc Rally ve znamení poruch a defektů

5. května 2008 • 09:00

Třiatřicetiletý jezdec z Budapešti Frigyes Turán sice na právě odjeté Miskolc Rally vyhrál pouze dvě rychlostní zkoušky ze šestnácti, i to ale stačilo pilotovi modré „třistasedmičky“ z Bozianu na zisk celkového prvenství. Nejvíc dílčích prvenství si připsal Csaba Spitzmüller (9) a Balázs Benik (3); ani jeden z nich však nedojel do cíle. Až poslední rychlostní zkouška rozhodla o stříbru pro Tamáse Turiho, jenž se posunul před nejrychlejšího „enkaře“ Asiho.

Na Rally Sørland nejúspěšnější Mads Østberg

5. května 2008 • 07:00

Mads Østberg oplatil Andreasi Mikkelsenovi dvě porážky z předchozích soutěží norského mistrovství a po vítězství na Rally Sørland se bodově dotáhl na svého největšího soupeře. Soutěž byla po trojici sněhových podniků v letošním norském seriálu první, která se konala na šotolině; její centrum se nacházelo v Mandalu. Zajímavostí byl premiérový start Patrika Sandella s vozem WRC; Švéd usedl do fabie od Bernharda Kongsruda a dojel s ní na celkovém čtvrtém místě.

První vítězství pro nový Lancer

1. května 2008 • 20:35

Fumio Nutahara se zasloužil o premiérové soutěžní prvenství pro Mitsubishi Lancer Evo X, když s tímto vozem zvítězil na druhé letošní soutěži japonského šampionátu, kterou byla Kuma Kogen Rally. Přestože vývoj nové evoluce Lanceru ještě stále není zcela kompletní, dokázal se zkušený pilot vyrovnat nejen se silnou konkurencí v podobě nové Imprezy Sti N14.

Rallye de Wallonie pohromou favoritů

30. dubna 2008 • 08:00

Hubert Deferm využil potíží svých soupeřů a s Imprezou WRC S10 vyhrál třetí díl belgického mistrovství, Rallye de Wallonie. Šestapadesátiletý jezdec se na čele usadil po osmnácté vložce, celkem vyhrál 13 z 23 zkoušek. Ze hry postupně vypadli všichni jeho soupeři a favorité - Bernd Casier, Melissa Debackere, Patrick Snijers nebo Chris van Woensel.

Bonato a Octavia WRC nejrychlejší v Auxerrois

30. dubna 2008 • 06:00

Při svém teprve druhém startu s vozem WRC dokázal Yoann Bonato vybojovat celkové prvenství. Na Rallye Terre de Auxerrois opět vodil octavii týmu Auriol Competicion a momentálně vede průběžnou klasifikaci šotolinového mistrovství Francie. Stejně jako na předchozím závodě vyhrál skupinu N celkové druhé místo Thomas Prive na mitsubishi; minutu za ním skončil Fréderic Savan na stejném voze.

Krátké svezení Orsáka v Rožňave

30. dubna 2008 • 04:00

Druhý podnik Slovenského mistrovství v automobilových soutěžích Rally Iveco Rožňava startoval čtrnáct dní po klatovské soutěži. Na východě Slovenska se pokoušela bodovat i posádka Orsák rally sport teamu Jaroslav Orsák – Karel Vajík. Cíl závodu však nespatřila.