Mistrovství světa 2011

nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | … ] starší

Martin Semerád nastoupí do třetí etapy Španělské Rally

23. října 2011 • 07:10

Přestože se Martin Semerád před druhou etapou Rally Catalunya obával zejména počasí, tak na boj s přírodními podmínkami nakonec vůbec nedošlo. Zhruba po sedmi kilometrech úvodní rychlostní zkoušky skončilo bílo modré Mitsubishi lancer EVO IX Semerád Rally Teamu mimo trať.

Hänninen živí ve Španělsku šance na titul

22. října 2011 • 20:00

Po druhé etapě španělské rally, poslední soutěži letošního šampionátu SWRC, je posádka Red Bull Škoda týmu Hänninen/Markkula blízko celkového zlatého úspěchu. Po absolvovaných třech čtvrtinách kilometrů figuruje finské duo Fabie Super 2000 na průběžné druhé pozici.

příspěvků: 1 celý článek »

Smíšené pocity Martina Prokopa po první etapě

22. října 2011 • 11:15

Katalánská rally má za sebou první etapu. Více než 160 ostrých kilometrů převážně na šotolině. Martinu Prokopovi s Janem Tománkem nabídla světlou i stinnou stránku rallysportu. Po první etapě patřila posádce Czech Ford Rally Teamu průběžná čtvrtá příčka v hodnocení SWRC za překvapivým lídrem Nasserem Al-Attiyahem.

Skvělý začátek Red Bull ŠKODA týmu ve Španělsku

22. října 2011 • 10:35

Napínavý souboj o celkový titul SWRC slibovala španělská rally, poslední a rozhodující soutěž šampionátu. Dva největší favority na celkový titul Hänninena s Tänakem dělily před startem soutěže kolem španělského města Salou pouhé tři body. Boj o celkový triumf nabral nečekaný směr hned po úvodní rychlostní zkoušce první etapy.

Semerádovo pneumatikové trápení

22. října 2011 • 09:57

Španělská Rally odstartovala šesti rychlostními zkouškami, které byly většinou tvořeny šotolinovým povrchem. Na čtvrtém místě v kategorii produkčních vozů PWRC dokončili první etapu soutěže Martin Semerád a Michal Ernst. Časová ztráta na nejrychlejší posádky v PWRC je ale větší, než by si členové Semerád Rally Teamu představovali.

Fotogalerie z Rallye de France od André Lavadinha

21. října 2011 • 09:00

Dnes startuje předposlední díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. My se ale vrátíme do Alsaska, kde se jel doposud poslední odjetý závod, Rallye de France. To vše prostřednictvím objektivu našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

Martin Semerád odstartoval do Rally Catalunya

20. října 2011 • 21:40

Martin Semerád s Michalem Ernstem odstartovali ve čtvrtek večer slavnostním startem do španělské Rally Catalunya. Mitsubishi Lancer EVO IX Semerád Rally Teamu ve čtvrtek večer přejelo přes startovní rampu, která byla umístěna na mořském pobřeží v turistickém letovisku Salou, kde má centrum Catalunya Rally, předposlední soutěž mistrovství světa.

Petter Solberg vyhrál shakedown na Rally Catalunya (+VIDEO)

20. října 2011 • 17:30

Norský pilot Petter Solberg vyhrál dnešní shakedown na Rally Catalunya. Na 2,94 km dlouhém úseku nedaleko Salou překonal až posledním šestým průjezdem do té doby překvapivě nejrychlejšího Federica Villagru.

Martin Prokop odstartuje ve Walesu v elitní kategorii

20. října 2011 • 12:05

'Zaručené' zprávy o možném startu posádky Czech Ford National Teamu v MS v rally s vozem nejsilnější kategorie WRC se objevovaly v průběhu celé letošní sezóny, ve které česká dvojice svádí souboje v šampionátu SWRC. Realitou se však stanou teprve 10.listopadu po půl třetí odpoledne.

Kevin Abbring se Škodou Fabia S2000 na Wales Rally GB

19. října 2011 • 08:00

Holandský talentovaný mladík Kevin Abbring byl vyrán jako další z pilotů, kteří se představí v barvách VW Motorsport za volantem Škody Fabie S2000. Tentokráte se tak stane při závěrečném podniku letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Wales Rally GB.

Prokop s Tománkem před Rally de Espaňa věří v zázrak

18. října 2011 • 21:05

8 660 000 – tolik výsledků hledání Vám nabídne Google zadáte-li slovo 'zázrak'. Martin Prokop by byl rád, kdyby byl jejich počet po nadcházejícím víkendu alespoň 8 660 001. Právě souhra okolností, která je velmi blízká sportovnímu zázraku, by totiž dokázala změnit jeho dosavadní teoretické šance na titul v SWRC v realitu.

Španělsko: Zase od nuly

18. října 2011 • 19:10

Posledními dvěma podniky mistrovství světa FIA WRC míří k vzrušujícímu vyvrcholení! Sébastien Loeb a Daniel Elena, kteří vedou pořadí mistrovství světa pilotů a byli od Rally Mexiko neúprosně stíháni, byli lapeni na Francouzské rally. Sébastien Ogier a Julien Ingrassia však jsou s odstupem pouhých tří bodů za nimi, a tak Citroën může kalkulovat i se svou druhou posádkou.

Napínavé španělské finále pro Red Bull Škoda

17. října 2011 • 12:15

Napínavější konec sezóny SWRC 2011 být nemohl: s těsným vedením o 3 body nastupuje posádka týmu Red Bull Škoda Juho Hänninen/Mikko Markkula do finálového závodu, který se jede tento víkend ve Španělsku. Finská posádka může na Španělské rally získat titul vlastními silami, musí si však konkurenci udržet na odstup. Rally v Katalánsku je se svou délkou 406 kilometrů a mixem šotolinových a asfaltových tratí navíc jednou z nejnáročnějších soutěží sezóny.

Novikov ve Španělsku s Citroënem

16. října 2011 • 19:45

Jsou tomu skoro přesně dva roky, co se Jevgenij Novikov představil na startu Rally Catalunya s Citroënem C4 WRC. Tehdy to ještě nikdo netušil, ale byl to na dlouhou dobu roku jeho poslední start v mistrovství světa . Letos se však vrátil zpět a sezonu absolvoval jako pilot konkurenční Fiesty WRC. Ve Španělsku ale usedne znovu po dvou letech za volant francouzského speciálu – Citroënu DS3 WRC, připraveným týmem PH Sport.

Bernardo Sousa prodal svou Fiestu S2000

5. října 2011 • 14:15

Portugalský jezdec Bernardo Sousa pravidelně startovává v seriálu SWRC. V letošní sezóně usedal za volant Fordu Fiesta S2000. Právě tomuto vozu se nyní rozhodl dát vale.