Mistrovství světa 2011

nejnovější | novější [ … 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | … ] starší

Shakedown Rallye de France vyhrál Sébastien Loeb

29. září 2011 • 12:30

Aktuální lídr mistrovství světa v automobilových soutěžích Sébastien Loeb vyhrál dnešní shakedown na domácí podnik Rallye de France. Děleným druhým místem na 2.36 km dlouhé asfaltové testovací zkoušce se blýskl Dani Sordo za volantem Mini John Cooperu Works WRC.

příspěvků: 2 celý článek »

Martin Prokop a Jan Tománek budou ve Francii bojovat o naději

29. září 2011 • 00:10

„Spés moritur ultima – Naděje umírá poslední“. Toto latinské přísloví by si mohla posádka Czech Ford National Teamu napsat vedle log sponzorů na karosérii svého sportovního nářadí - Fordu Fiesta S2000.

Richards: Ve Francii se chceme ukázat podobně jako v Německu

28. září 2011 • 19:00

Šéf týmu Mini WRC, David Richards, věří, že jeho jezdci předvedou v nadcházející Rallye de France podobný výkon, jako na posledním asfaltovém podniku sezony, kterou byla Německá rally. Tu dokončil Dani Sordo na skvělé třetí příčce a zaznamenal tak pro nejmladší značku startovního pole první pódiové umístění v novodobé historii.

příspěvků: 1 celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Catalunya

28. září 2011 • 18:45

Celkem 62 posádek můžeme nalézt na seznamu přihlášených posádek na předposlední díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, kterým bude španělská RACC Rally Catalunya - Costa Daurada.

Citroën bude startovat na domácí půdě

28. září 2011 • 12:30

Po dlouhém cestování z jižní polokoule vyvrcholí mistrovství světa WRC v Evropě. Rally France - Alsace, první ze tří zbývajících podniků, se odehraje na domácí půdě Citroënu. Loni Sébastien Loeb a Daniel Elena získali jejich sedmý světový titul ve Štrasburku, a Citroën Total World Rally Team tam pošesté vybojoval světovou mistrovskou korunu v Poháru konstruktérů.

SWRC vstupuje pro značku Škoda do rozhodující fáze

27. září 2011 • 18:20

Rozhodnutí letošního šampionátu SWRC se blíží: Francouzská rally je předposledním závodem letošní sezóny mistrovství světa. Tým Red Bull Škoda chce v sedmém závodu sezóny příští víkend (30. září – 2. října) potvrdit své dosavadní špičkové výkony. Pro Juho Hänninena a Mikko Markkulu, kteří jsou v současné době ve vedení, půjde o obhajobu vedoucí pozice. Druhá posádka Hermann Gassner jun./Kathi Wüstenhagen doufá ve Francii v další dobré umístění.

Změny ve světě rally pro rok 2012

23. září 2011 • 13:45

Na dnešním zasedání Světové rady motosportu v Singapuru byly schváleny důležité prvky týkající se rally v roce 2012 a to jak ve světovém šampionátu, tak v ostatních mistrovstvích FIA. Přijaty byly rovněž kalendáře jednotlivých šampionátů.

příspěvků: 9 celý článek »

Lotus se vrací do rally s Exige R-GT

13. září 2011 • 15:30

Třicet let po triumfu Talbotu Sunbeam Lotus v mistrovství světa přišel čas přivítat značku Lotus zpět v rally. Ta totiž na autosalonu ve Frankfurtu totiž představila továrně připravený model Exige R-GT odpovídající letos vydaným technickým předpisům pro sportovní vozy kategorie GT v rally a brzy s ním hodlá vyrazit na rychlostní zkoušky.

příspěvků: 21 celý článek »

Volkswagen představil funkční prototyp Pola WRC

13. září 2011 • 14:30

Na právě probíhajícím mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu Volkswagen vřejnosti poprvé představil první funkční prototyp Pola R WRC. Tento kus v následujících měsících poslouží k testování tak, aby značka byla maximálně připravena na svůj debut v MS v roce 2013.

příspěvků: 12 celý článek »

Australské stupně vítězů pro Pettera Solberga

13. září 2011 • 11:45

Petter Solberg a Chris Patterson dosáhli nejlepšího umístění na Rally Austrálie ze všech Citroënů DS3 WRC - třetí místo. Petr van Merksteijn Jr. a Erwin Mombaerts v druhém voze připraveném Citroën Racing Technologies sice nebodovali mezi piloty, ale získali cenné body pro svůj tým Van Merksteijn Motorsport team.

Body za PowerStage pro Citroën a Loeba

13. září 2011 • 10:50

Díky týmové taktice, která přišla ke slovu po pátečních haváriích obou posádek a následném návratu do soutěže s penalizací, skončily posádky Citroën Total World Rally Teamu na Rally Austrálie na 10. a 11. místě.

Hirvonen a Latvala obsadili v Austrálii nejvyšší místa na stupních vítězů

13. září 2011 • 08:00

Tým Ford Abu Dhabi dominoval výsledkové listině australské rallye. V desátém podniku letošního mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích zvítězila posádka Mikko Hirvonen / Jarmo Lehtinen s náskokem 14,7 s na dvojici Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila. Obě posádky startovaly s vozem Ford Fiesta RS WRC.

Fotogalerie z různých koutů světa a Evropy

12. září 2011 • 14:40

Během náročného léta se nasbíralo několik fotogalerií, na jejichž zveřejnění se v nabitém kalendáři nedostalo. Proto se dnes snažíme tyto resty napravit a vy tak dnes dostáváte příležitost prohlédnout si snímky z některých soutěží uskutečněných během letošního léta.

Räikkonenův tým vyloučen z MS

9. září 2011 • 14:00

Tým Kimiho Räikkonena byl vyloučen z hodnocení mistrovství světa v rally. Důvodem je jeho neúčast na právě probíhající Rally Australia. Finský jezdec a někdejší mistr světa F1 byl do soutěže přihlášen, nakonec ale neodstartoval. Sportovní komisaři podniku se proto rozhodli Kimimu a jeho týmu Ice 1 Racing udělit rovněž peněžitý trest.

Seznam přihlášených posádek na Rallye de France

2. září 2011 • 18:00

Pořadatelé francouzského dílu letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích dnes zveřejnili seznam přihlášených posádek na Rallye de France, která se uskuteční opět v Alsasku na přelomu září a října.