Mistrovství světa 2014

nejnovější | novější [ … 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ]

Seznam přihlášených posádek na Rallye Monte Carlo

20. prosince 2013 • 13:45

Organizátoři Rallye Monte Carlo, úvodního podniku nového ročníku mistrovství světa v automobilových soutěžích, dnes zveřejnili seznam přihlášených posádek. Kromě čtrnácti speciálů WRC v něm můžeme premiérově nalézt i vůz dle předpisů pro kategorii RGT.

Ott Tänak a Jari Ketomaa se vrací do mistrovství světa

19. prosince 2013 • 20:00

Estonský mladík Ott Tänak patřil před sezónou 2012 k možným kometám mistrovství světa, náročný úkol na něj kladený však byl nad jeho síly. Po jednoroční pauze se rodák z Kärla Parish vrací do MS.

Melichárek odštartuje sezónu 2014 na Rallye Monte Carlo s Fiestou WRC

18. prosince 2013 • 15:30

Držitelia tohtoročných titulov absolútnych Majstrov Slovenska v rally a vicemajstrov Slovenska v otvorených majstrovstvách - bratia Jaroslav a Erik Melichárekovci predstavili spoločne so svojím tímom Melico Racing svoj nadchádzajúci program pre súťažnú sezónu 2014.

příspěvků: 3 celý článek »

Martin Prokop a Jipocar Racing Team před sezonou 2014

17. prosince 2013 • 14:00

Dvouměsíční pauza mezi sezónami 2013 a 2014 Mistrovství světa v rally bude za pár týdnů minulostí a kolotoč třinácti závodů po celém světě se opět naplno rozjede, když se o premiéru postará legendární Rallye Monte Carlo. Již potřetí v rámci elitní kategorie WRC do něho naskočí i český reprezentant Martin Prokop.

příspěvků: 1 celý článek »

Od Monte Carla po Macao: Citroën Racing zabojuje na všech frontách

16. prosince 2013 • 17:00

Citroën Racing dnes ve svém technickém centru ve Versailles představil detaily svých sportovních programů pro rok 2014. Poprvé v historii bude CITROËN soutěžit současně na dvou mistrovstvích světa FIA – MS v rallye (WRC) a MS cestovních vozů (WTCC).

Fotogalerie z Wales Rally GB od André Lavadinha

21. listopadu 2013 • 10:00

Závěrečným dílem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích byla Wales Rally GB. Návrat na tratě ve Walesu byl tentokráte doprovázen velkými davy fanoušků i tradičním anglickým počasím. Jak to na tratích zkoušek vypadalo můžete nasát ze snímků našeho spolupracovníka André Lavadinha.

Sébastien Chardonnet vyhrál Citroën Top Driver

19. listopadu 2013 • 10:00

Sébastien Chardonnet a jeho spolujezdec Thibault de la Haye se stali vítězi seriálu Citroën Top Driver. Francouzská posádka si tak vybojovala možnost startovat v příští sezoně ve WRC2 na voze DS3 R5.

Martin Prokop šestý na Wales Rally GB, posledním závodu sezony 2013

19. listopadu 2013 • 09:00

Tečku za letošním seriálem Mistrovství světa v rally udělala o uplynulém víkendu Wales Rally GB a pro posádku Jipocar Czech National Teamu Martin Prokop / Michal Ernst to byl závěr nadmíru vydařený.

Poslední zvonění ve Walesu

18. listopadu 2013 • 16:10

Mistrovství světa WRC 2013 vyvrcholilo v neděli ve Walesu. Poslední posádka Citroën Racing ve hře, Dani Sordo a Carlos del Barrio, dojela na Rally Wales GB sedmá. Citroën Total Abu Dhabí World Rally Team skončil v Poháru konstruktérů na druhém místě, zatímco Mikko Hirvonen a Dani Sordo ukončili sezonu na čtvrté resp. páté příčce celkového pořadí mistrovství světa pilotů.

Sébastien Ogier vyhrál Wales Rally GB (kompletní reportáž)

17. listopadu 2013 • 15:30

Tovární jezdec Volkswagenu Sébastien Ogier vyhrál závěrečný díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Wales Rally GB. Na stupně vítězů jej doprovodili týmový kolega Jari-Matti Latvala a Thierry Neuville.

Kvalifikaci na Wales Rally GB vyhrál Sébastien Ogier

14. listopadu 2013 • 12:20

Kvalifikační zkoušku na závěrečný díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Wales Rally GB, opanoval novopečený mistr světa Sébastien Ogier. Naopak zklamaný je po ránu Dani Sordo, který vinou administrativní chyby Citroënu obdržel do startu pětiminutovou penalizaci.