MMČR 09 - Barum Czech Rally Zlín

nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | … ] starší

Po první etapě vede s minutovým náskokem Jan Kopecký na fabii

22. srpna 2009 • 21:55

Po osmi sobotních rychlostních zkouškách půjde před nedělní závěrečnou etapou nejlépe spát český jezdec Jan Kopecký. Tovární pilot mladoboleslavské stáje Škoda Motorsport má před druhým Belgičanem Loixem už více než minutový náskok a pokud ho nezradí technika nebo neudělá zásadní jezdeckou chybu, může si dojet pro premiérové vítězství na zlínské soutěži. Na třetí pozici se posunul britský jezdec Kris Meeke, který ztrácí na druhou příčku jen osm sekund.

FLASH INFO č. 9

22. srpna 2009 • 21:50

Závěrečnou rychlostní zkoušku sobotní etapy výrazně poznamenal vytrvalý déšť. Jenže zatímco mezi hustými lesními porosty byla cesta ještě mnohdy téměř suchá, mimo les tekly po silnicích potoky vody. Mimořádně náročné podmínky zvládla nejlépe posádka Kopecký – Starý na Škodě Fabii S2000, který si tak pojistil celkové vedení před loňským vítězem Barum rally Belgičanem Loixem. Tomu se zádveřická zkouška nepovedla. Skončil v ní až osmý s téměř čtyřicetisekundovou ztrátou na Kopeckého a absolutní klasifikaci už na českého pilota ztrácí víc než minutu. Naopak výborně odjel závěrečné kilometry Kris Meekem který na Kopeckého ztratil pouhé čtyři sekundy a díky ztrátě Loixe už mu dýchá na záda s odstupem osmi sekund.

Ohlasy jezdců po první etapě

22. srpna 2009 • 20:30

Vrchol české rallyové sezony má za sebou kompletní první etapu. Sobotních osm rychlostních zkoušek dalo startovnímu poli docela slušně zabrat, své určitě sehrály i rozmary počasí v závěru soutěžního dne. Poslechněte si ohlasy ze špičky jezdců, kteří dorazili do večerního servisu v Otrokovicích.

FLASH INFO č. 8

22. srpna 2009 • 19:00

Jen osm vozů projelo osmou rychlostní vložku Kudlovice na čas. Po havárii italského jezdce Giandomenica Bassa (posádka nezraněna) byla zkouška zastavena. Nejrychlejšího času z těch, kteří test dokončili, dosáhl opět Jan Kopecký na voze Škoda Fabia S2000. Posádkám, které do rychlostní zkoušky neodstartovaly, byly přiděleny náhradní časy. V celkové klasifikaci si nadále drží první dvě příčky Kopecký, za nímž je s odstupem necelých třiadvaceti sekund loňský vítěz Freddy Loix. O dvě příčky nahoru se posunul druhý jezdec továrního týmu Škoda Juho Hänninen, který je už třetí se ztrátou dvaačtyřiceti sekund na Loixe. Čtvrtý je nadále vedoucí muž šampionátu IRC Kris Meeke.

FLASH INFO č. 7

22. srpna 2009 • 18:45

Totálním triumfem vozů Škoda Fabia Super 2000 skončila sedmá rychlostní zkouška Halenkovice. Mnohé jezdce zaskočil désť, kterého se řada posádek už před startem rally obávala. V celkovém pořadí se však oproti předchozímu testu nic nezměnilo. Vítězství vybojoval stále se lepšící finský pilot Juho Hänninen, který měl v cíli náskok šesti desetin sekundy před Pavlem Valouškem a půldruhé sekundy před svým týmovým kolegou Janem Kopeckým. Úspěch Škodovky podtrhl čtvrtou příčkou ruský jezdec Novikov, jenž ztratil na Kopeckého pouhou desetinu. Smůlu měl Rakušan Franz Wittmann, který chvíli po startu dostal defekt a ztratil na vítěze čtyři a půl minuty.

Ohlasy po RZ 6 (MP3)

22. srpna 2009 • 16:45

Prostřední sekce sobotní etapy měla na svém programu pouze dvě rychlostní zkoušky, stěžejní událostí byl útok Juha Hänninena na doposud pátého Romana Krestu, kterého přibzdily drobné technické problémy. Co se přesně stalo nejen u domácího pilota, se můžete dozvědět z ohlasů pořízených v servisu po RZ 6.

FLASH INFO č. 6

22. srpna 2009 • 16:30

Jan Kopecký se Škodou Fabia S2000 vyhrál i šestou rychlostní zkoušku 39. Barum Czech Rally Zlín, která je součástí domácího šampionátu, mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental Rally Challenge v automobilových soutěžích. Na měřeném testu Zádveřice byl tovární jezdec mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport o necelou sekundu rychlejší než úřadující lídr šampionátu IRC Kris Meeke. Obhájce loňského prvenství Freddy Loix skončil třetí se ztrátou dalších dvou desetin sekundy. Mezi nejlepší pětici se vešel i domácí Roman Kresta.

Vedení si nadále drží Kopecký, Hänninen stále zrychluje

22. srpna 2009 • 16:15

Druhá sobotní sekce Barum Czech Rally Zlín zahrnovala pouze dvě vložky. Posádky podruhé odjely téměř dvacetikilometrový úsek na Pinduli a poprvé jezdci absolvovali rychlostní zkoušku Zádveřice. Oba testy zvládl nejlépe tovární jezdec mladoboleslavské Škody Jan Kopecký. Na Pinduli nadělil český pilot druhému Italovi Bassovi na Fiatu Grande Punto S000 skoro čtyři sekundy, na zádveřické zkoušce zvítězil jen s náskokem necelé sekundy před Krisem Meekem.

FLASH INFO č. 5

22. srpna 2009 • 15:15

Jezdec mladoboleslavského továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký zvládl nejlépe nástrahy páté rychlostní zkoušky 39. ročníku Barum Czech Rallye Zlín, která je součástí domácího šampionátu, mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental rallye challenge v automobilových soutěžích. Kopecký i podruhé během dnešního dne kraloval na rychlostní zkoušce Pindula, kde o tři a půl vteřiny porazil Giandomenico Bassa.

FLASH INFO č. 4

22. srpna 2009 • 15:10

Kris Meeke na Peugeotu 207 S2000 vyhrál čtvrtou rychlostní zkoušku 39. ročníku Barum Czech Rallye Zlín, která je součástí domácího šampionátu, mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental Rally Challenge v automobilových soutěžích. Na měřeném testu Kudlovice tak poprvé v sobotním průběhu barumky nevyhrál Jan Kopecký. Tovární jezdec mladoboleslavské týmu Škoda Motorsport se tentokrát musel spokojit až s třetím místem. Druhý skončil obhájce loňského prvenství Freddy Loix.

Po úvodní sobotní sekci vede Kopecký, Meeke mohutně dotahuje špici pole

22. srpna 2009 • 14:10

Barum Czech Rally Zlín zatím naplňuje to, co se od soutěže očekávalo. Po včerejší úchvatné super rychlostní zkoušce v ulicích krajského města se závodníci od sobotního rána vrhli do ostrých bojů na tratích první sekce druhého dne soutěže. Po třech sobotních etapách je na čele Jan Kopecký na voze Škoda Fabia S2000, který má šestnáctisekundový náskok na loňského vítěze Freddyho Loixe.

Ohlasy po RZ 4 (MP3)

22. srpna 2009 • 13:35

Dnes dopoledne se naplno rozhořely boje na klasických rychlostních zkouškách letošní Barum Czech Rally Zlín. Náročné úseky Pindula, Halenkovice a Zádveřice začaly míchat pořadím, pro řadu posádek již tento úvod znamenal konečnou v rámci letošní barumky. Dojmy po těchto třech vložkách jsme pro vás zachytili v otrokovické servisní zóně.

FLASH INFO č. 3

22. srpna 2009 • 12:00

Jezdec mladoboleslavského továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký ovládl i třetí rychlostní zkoušku 39. ročníku Barum Czech Rallye Zlín, která je součástí domácího šampionátu, FIA Mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental Rallye Challenge v automobilových soutěžích. Na rychlostní zkoušce Halenkovice se blýskl druhým místem aktuální lídr šampionátu IRC Kris Meeke, jenž zaostal o necelé tři sekundy. Hned za nimi se umístil obhájce loňského prvenství Freddy Loix. Další čeští jezdci se seřadili od sedmého do desátého místa v pořadí Pavel Valoušek, Roman Kresta, Martin Prokop a Roman Odložilík.

FLASH INFO č. 2

22. srpna 2009 • 11:40

Jezdec mladoboleslavského továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký zvládl nejlépe i start do náročného sobotního programu 39. ročníku Barum Czech Rallye Zlín, která je součástí domácího šampionátu, mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental rallye challenge v automobilových soutěžích. Na rychlostní zkoušce Pindula za sebou nechal Nicolase Vouilloze na Peugeotu 207 S2000 o víc než pět sekund. Třetím časem se blýskl aktuální lídr šampionátu IRC Kris Meeke. Hned za nimi se umístil obhájce loňského prvenství Freddy Loix.

Ohlasy po RZ 1 (MP3)

22. srpna 2009 • 09:45

Včerejší úvodní městská rychlostní superspeciální zkouška byla jakýmsi 'předkrmem'před dnešními souboji na tratích klasických rychlostních zkoušek. Před vstupem do uzavřeného parkoviště jsme dnes ráno vyzpovídali přední posádky startovního pole letošní 39. Barum Czech Rally Zlín a ptali se jich nejen na dojmy z úvodního testu.