www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. března 2019, Svátek má Gabriel, zítra Marián

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Necelé dva dny do uzávěrky přihlášek Kowax Valašské rally ValMez

12. března 2018 • 12:00

Pouze hodiny zbývají do uzávěrky přihlášek úvodního podniku MČR v rally 2018. Registrace se uzavře u půlnoci 13. března, s tím, že 37. ročník Kowax Valašské rally ValMez se uskuteční ve dnech 23. – 25. března.

Jan Dohnal - Michal Ernst (Ford Fiesta WRC) - Janča Valašská Rally 2017

Mezi necelou padesátkou přihlášených zatím figuruje pět prioritních jezdců ASN, kterým vévodí český šampion posledních tří sezon Jan Kopecký. Asfaltové zkušenosti přijede sbírat jeho týmový kolega ze stáje Škoda Motorsport Nor Ole-Christian Veiby. Továrním speciálům Škoda Fabia R5 se pokusí s Fiestami R5 sekundovat loňský vicemistr Václav Pech či vítěz Poháru 2+ Martin Vlček. Poslední prioritním jezdcem je prozatím vítěz poslední soutěže loňské sezony Rally Příbram Jan Dohnal, jenž osedlá osvědčený Ford Focus WRC. „Do uzávěrky přihlášek očekáváme, že počet prioritních jezdců překročí desítku. To nás velmi těší a pro diváky tento fakt bude tahákem, proč na Valašsko na rally vyrazit,“ míní šéf organizačního výboru Jaromír Tomaštík.

Zmíněná čtveřice vozů kategorie R5 však nezůstane osamocena. Se Škodou Fabia R5 jsou přihlášeni Patrik Rujbr a Karel Štochl, s konkurenčními Fordy R5 Petr Trnovec a Slovák Vladimír Hanuš. Postupně se rozrůstá i konkurence produkčních vozů (Jaroslav Pešl, Martin Šikl, Lukáš Matěna), atraktivní podívanou slibuje i třída 4 (R-GT). Čtveřici speciálů porsche se poprvé v MČR postaví Abarth 124 Rally s Martinem Radou.

Také ve „dvoukolkách“ se jistě ještě řada očekávaných přihlášek do uzávěrky objeví, ale už nyní je jisté, že se můžeme těšit na Rakušana Juliana Wagnera, domácí Matěje Kamence a Reného Dohnala či Tomáše Knápka.

„Těší nás zájem čtyř posádek z Polska, ale hlavně věřím, že se k Vladovi Hanušovi přidají i další slovenští jezdci, kteří mohou startovat díky zařazení soutěže do Valašsko-Tatranského poháru za poloviční startovné. A jména Nora Veibyho a Rakušana J. Wagnera, co více si může český fanoušek přát,“ raduje se Jaromír Tomaštík.

Naposledy připomínáme, že uzávěrka přihlášek 37. Kowax Valašské rally je 13. března ve 24 hodin!

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist